Na základe vášho výberu alebo výsledkov dotazníka, patrí vaša pleť do kategórie ROSACEA, resp. PERIORÁLNA DERMATITÍDA.

Nejde o typ pleti, je to aktuálny stav, ktorý si vyžaduje jemnú starostlivosť. Produkty, ktoré sme vám odporučili sú bez obsahu zložiek, ktoré by mohli kožu zbytočne dráždiť, ako sú esenciálne oleje. Tiež by ste sa mali vyhnúť tenzidovým čistiacim produktom, mydlám alebo produktom obsahujúcim alkohol, esenciálne oleje či parfumy. Takisto ťažké pleťové krémy s obsahom ropných derivátov neurobia dobrú službu.

Odporúčané produkty z našej ponuky nielen hydratujú, ale zameriavajú sa aj na zvýšenú ochranu pokožky pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi, a tiež zamedzujú transepidermálnej strate hydratácie, aby sa v pokožke zachovala prirodzená hydratácia čo najdlhšie. Preto je dôležitá jemná, precízna starostlivosť, ktorá nevysušuje.

Neberte to ako úplne striktné odporúčanie, každý z nás je jedinečný, preto práve vám môže sadnúť iná kombinácia. Poradca taktiež nezohľadňuje vnútorné problémy, ktoré môžu trápiť váš organizmus a prejavujú sa navonok ako problémy na pokožke. Zohľadnite prosím, že kozmetika vnútorné stavy nelieči, a teda nerieši skutočnú príčinu problému. Môže však výrazne zlepšiť stav kože. Na definitívne riešenie (nielen maskovanie dôsledkov) však budete potrebovať pracovať na svojom zdraví aj zvnútra.

Pre lepšie pochopenie, odporúčame prečítať článok z nášho blogu, kde je vysvetlený rozdiel medzi typom a stavom pleti (kliknite na odkaz).

Nasledujúca kombinácia produktov by mala byť pre vás odrazovým mostíkom ku komplexnej starostlivosti o svoju pleť na ceste ku krajšej a zdravšej pokožke. Boli vybrané na základe skúseností našich zákazníkov s týmito problémami a najviac im sedia. Produkty nie sú rozdelené na základnú a prémiovú starostlivosť, ako u ostatných typov pleti. Starostlivosť o vašu pleť by mohla vyzerať napríklad takto.

Základná každodenná starostlivosť

Odporučili sme vám produkty pokrývajúce každodenný základ starostlivosti o pleť – teda čistenie, tonizáciu a hydratáciu/ochranu. Je to len veľmi jednoduchá, základná rutina o menej krokoch.

Ak neviete, ktoré kroky sú potrebné ako základ, ktoré sú doplnkové, či ktoré produkty kedy použiť, prečítajte si tento článok.

Čistenie pleti

Pre jemné čistenie pleti môžete zvoliť čistiaci olej 2v1, ktorý je oftalmologicky testovaný.

Neodporúčame k nim používať žiadne doplnkové pomôcky, ako sú konjak hubky či tampóny, úplne budú postačovať vaše ruky. Jediné, čo by sme v rámci pomôcok odporúčali, je samozrejme samostatný uteráčik na tvár.

Prečo je práve čistenie, a nie používanie krémov, najdôležitejším krokom starostlivosti o pleť sa dozviete v tomto článku.

Tonizácia pleti

Veľmi dobré ohlasy sú od našich zákazníkov práve na kvetinovú vodu Cistus – Skalná ruža. Vieme, že má špecifickú vôňu, ktorá nemusí sadnúť každému, ale za skúšku to určite stojí, ak chcete niečo naozaj jednoduché. Môžete vyskúšať spevňujúcu pleťovú vodu, ktorá túto vodu ako základ + sa v nej kombinujú ďalšie aktívne látky, ktoré pleť chránia pred digitálnym a mestským znečistením a nepriaznivými vonkajšími vplyvmi počasia.

Nevynechávajte tento dôležitý krok, v tomto článku vám povieme, prečo to nerobiť.

Hydratácia a ochrana pleti

Do našej ponuky pribudol aj pleťový krém, ktorý je zameraný presne na potreby takejto poškodenej pleti. Zloženie je jednoduché, neobsahuje parfumáciu a pracuje na princípe podpory mikrobiologickej aj bariérovej ochrany. Ak by ste potrebovali komplexnejšie zloženie, ktoré nemusíte dopĺňať sérami, vyskúšajte Upokojujúci pleťový krém Sensitive, ktorý je tiež bez parfumácie, obsahuje viac upokojujúcich zložiek a jeho zloženie ešte viac prispôsobené ochrane aj z hľadiska antioxidačnej ochrany či ochrany pred modrým žiarením z elektronických prístrojov. 

Ako si vybrať správny pleťový krém, si prečítajte v tomto článku. A ako zistíte, či je hydratačný? Čítajte tu.

V rámci základnej každodennej starostlivosti je odporúčaná aj SPF ochrana. Slniečko je samozrejme zdravé a potrebné, ale v rozumnej miere. Nadmerné vystavenie pokožky UV žiareniu bez ochrany spôsobuje nielen starnutie pleti či pigmentácie, ale takisto ide o preukázaný karcinogén. Ak teda budete dlhšie na slnku (resp. vonku, pretože slnečné lúče (hlavne UVA žiarenie) prenikajú a môžu pokožku poškodiť aj keď je pod mrakom), odporúčame sa dostatočne chrániť aj pomocou SPF krému. V ponuke máme skvelý ľahký minerálny krém pre extra citlivú pokožku, tiež bez parfumácie.

Odstránenie SPF z pleti

Odstránenie SPF krému môže občas náročné, preto odporúčame vyskúšať náš TOP odličovací produkt – Čistiaci a odličovací olej 2v1, ktorý si s tým ľahko poradí a je vhodný aj pre tú najcitlivejšiu pleť.

Starostlivosť o očné okolie

Citlivá pokožka v oblasti očí je tenšia a menej odolná. Preto sa na nej znaky starnutia objavia skôr a sú viditeľnejšie. Zaslúži si jemnú starostlivosť, ktorá by mala byť v prvom rade preventívna, čiže je vhodné začať kľudne vo veku 20-25 rokov. Vo vašom veku by už očný krém mal patriť medzi každodenný základ.

Pre jemnú každodennú starostlivosť môžete použiť očný krém s plamatkou a prasličkou, občas si môžete dopriať hydratačnú hydrogélovú masku, a ak budete potrebovať osvieženie po dlhej práci na PC, očný obklad bude skvelým pomocníkom. Ak máte pocit, že očné okolie by potrebovalo vzpružiť viac, vyskúšajte aj naše liftingové očné sérum a spevňujúcu hydrogélovú masku.

Doplnková starostlivosť

K správne nastavenému základu potom môžete dopĺňať aj iné veci, ako je peeling (ideálne enzymatický gélový typ), maska (emulzná alebo biocelulózová hydratačná a upokojujúca), alebo sérum MSM či Kyselina Azelaová, ktoré sú určené pre pokožku trpiacu rosaceou… Všetko samozrejme podľa stavu pleti, čiže len vtedy, keď bude pleť v kľudovom režime. 

Tieto produkty dokážu pomôcť s riešením niektorých stavov pleti, ako sú napr. čierne bodky, upchaté póry, jemné vrásky či pigmentácie.

Ak sa chcete dozvedieť viac o funkcii peelingov a o tom, s čím vám môžu pomôcť, čítajte tento článok.

Ak vás zaujíma viac informácií o pleťový sérach, odporúčame tento článok.

Doplnky výživy

Kozmetické produkty pomáhajú našej kráse zvonku, ale skutočná krása a zdravie pramení z nášho vnútra. Stav pleti je totiž odrazom vnútorného stavu vášho organizmu.

Ak chcete krásnu, hydratovanú a žiarivú pleť, husté, pevné a zdravé vlasy, pevnejšie nechty a zdravšie kĺby, lepšiu imunitu, je načase začať sa zodpovedne o seba starať od základu. Naše doplnky výživy vám v tom vedia pomôcť.

Vyberajte však také, ktoré neobsahujú dráždivé zložky, ako napr. škoricu či zázvor.

Beauty Drink - Citrón a Limetka

24,90  (20,75  bez DPH)

Beauty Drink - Zelené Jablko Exp:01/2024

24,90  (20,75  bez DPH)

Starostlivosť o pleť počas chladných dní

Počas zimy nie je nutné meniť celú základnú rutinu, ak vám vyhovuje tak, ako ste si ju vyskladali. Máme pre vás 2 skvelé tipy, ako ju jednoducho upraviť.

Tip č. 1: Vyberte si svoj obľúbený pleťový olej a primiešajte 2 kvapky do hydratačného pleťového krému, alebo ho naneste na záver ako poslednú vrstvu. Vyskúšať môžete napr. opunciový olej, ktorý ale v rámci ochrany môžete kľudne zaradiť aj do bežnej dennej starostlivosti.

Tip č. 2: Šľahané pleťové krémy sú ideálne ako posledná vrstva po hydratačnom kréme pre zvýšenú ochranu pred mrazom. Vyskúšať môžete napr. olivový alebo organický bambucký krém.

Som tu pre vás

Verím, že ste našli produkty, ktoré vám budú vyhovovať a nová starostlivosť vám pomôže na ceste ku krajšej a zdravšej pleti.

Ak by ste potrebovali poradiť so špecifickou otázkou, na ktorú ste v poradcovi nenašli odpoveď, neváhajte a napíšte mi na poradenstvo@kvitok.sk 

Nezabudnite sa prihlásiť do nášho newslettra a dostávajte ďalšie užitočné tipy pre zlepšenie starostlivosti o vaše telo.

Martina