Váš vek

Mužská pokožka sa od tej ženskej príliš nelíši a obvykle nepotrebuje špeciálne prispôsobené produkty starostlivosti o pleť, ale predsa len tam nejaké rozdiely sú. Mužské hormóny ovplyvňujú činnosť mazových žliaz, preto je zvyčajne mastnejšia, prejavy starnutia sa objavujú neskôr, sú na nej viac viditeľné nedokonalosti a prejavy problematickej pleti.

Zároveň sa na nej nachádza viac ochlpenia, čím si vyžaduje buď zvýšenú ochrannú starostlivosť pod porastom, ale najmä po holení, kedy dochádza k narušeniu prirodzeného ochranného filmu pokožky, a môže tak vznikať začervenanie, podráždenie či vysušenie pleti. Dokonca holenie umožňuje ľahšie prenikanie baktérií do pokožky, a tým prispieva k vzniku zápalov. Preto si vyžadujú občas aj iný typ starostlivosti.

Vekom sa naša koža mení, je to živý orgán a približne od 25-teho roku života začínajú prebiehať v koži zmeny súvisiace s prirodzeným starnutím. Aj keď výsledky týchto zmien nie sú hneď viditeľné navonok, prebiehajú neustále. Liek na večnú mladosť síce ešte nikto asi nenašiel, no správnou starostlivosťou o seba zvonku aj zvnútra vieme mladistvý vzhľad výrazne predĺžiť. Viac o tejto téme sa dozviete v tomto článku.

Pre určenie správnych produktov je preto pre nás dôležité poznať váš vek. Do ktorej vekovej kategórie patríte?