Pleťové séra – nadštandardná starostlivosť o vašu pleť

Tak ako je každý organizmus jedinečný, aj pleť každého z nás je iná a čo sadne jednému, druhému nemusí vôbec. Niekto je alergický napr. na aloe vera, niekomu nerobí dobre citrónový esenciálny olej alebo harmančekový extrakt.

Je ťažké si nájsť to svoje, čo by vám vyhovovalo na 100%, lebo zloženia produktov sa nedajú robiť na mieru. Aby ste si mohli starostlivosť o vašu pleť prispôsobiť v maximálnej možnej miere jej potrebám, pridávame do ponuky aj pleťové séra s jednou kľúčovou aktívnou látkou, ktoré môžete ľubovoľne kombinovať podľa toho, aké problémy s pleťou aktuálne potrebujete riešiť.

Pleťové séra sú produkty s vysokou koncentráciou aktívnych látok, takže stačia 2-3 kvapky a o vašu pleť bude nadštandardne postarané. Dokážu oveľa účinnejšie a rýchlejšie bojovať proti nedostatkom pleti a napomáhať jej regenerácii. Sú skvelým doplnkom do základnej rutiny.

Pre nové pleťové séra som hľadala olejový základ, ktorý by priniesol benefity pre každý typ pleti, zároveň by tento olej nebol komedogénny. Víťazne z toho vyšiel skvalán, ktorý je ultra ľahký, perfektne sa vstrebáva a nezanecháva mastný povlak. Pre pleťové séra s vodným základom som zvolila asi najuniverzálnejší hydrolát – veľmi obľúbenú ružovú vodu. Aj tieto základy sú tak pre pokožku okrem danej aktívnej látky ďalšou benefitnou zložkou, ktorá prispeje k lepšiemu vzhľadu. Zároveň sa však “nebijú” pri používaní viacerých produktov v bežnej každodennej rutine.

Ako by mala vyzerať základná kozmetická rutina? 

Aj s touto problematikou majú mnohí z vás problém. Neviete si vybrať vhodné produkty, mixujete piate cez deviate, snažíte sa zmeniť všetko naraz a nedáte čas vašej pokožke na to, aby si na novú starostlivosť zvykla. Z toho by bol v šoku každý a navyše ani neviete identifikovať produkt, ktorý bol spúšťačom reakcie. Potom sa často stáva, že nakoniec namiesto pozitívnej odozvy vaše pleť zareaguje začervenaním, je podráždená a nová starostlivosť jej vôbec nevyhovuje. Prírodná kozmetika je skvelá, ale nie je v žiadnom prípade antialergénna. Práve pri jej používaní si treba dať pozor a dôkladne odsledovať reakcie kože pri zavádzaní nového produktu.

Nedopĺňajte a nemeňte všetko naraz, dajte tomu naozaj čas a skúšajte zaradiť najprv 1 produkt a sledovať reakcie pleti. Ak to vyhovuje, môžete vyskúšať opäť niečo iné. Nie je totiž nič horšie, ak sa budete snažiť zmeniť všetko od základu a hneď k tomu pridáte masky, peelingy a 3 séra.

Najvhodnejšie preto je, ak si nastavíte základnú rutinu, ktorá bude vašej pleti úplne vyhovovať, a potom si budete hľadať produkty, ktoré by to vašu pleť vyšperkovali do dokonalosti. To však môže trvať mesiace, a dokonca aj roky.

Základnú rutinu si volíte podľa typu pleti, resp. veku, nie je vhodné voliť základ podľa aktuálneho problému, ktorý sa na vašej pokožke objavil. Mala by vyzerať nasledovne: čistenie pleti, pleťová voda a pleťový krém.

Rutina sa počas dňa dopĺňa o ochranu pred slnečným žiarením, na čo nesmieme zabúdať tiež.

Cca po 3-6 týždňoch poctivého používania takejto komplexnej starostlivosti sú viditeľné aj prvé výsledky, keďže približne 3-4 týždne trvá, kým sa kompletne obnoví celá vrstva postupne sa olupujúcich odumretých buniek a na povrchu pokožky je vidieť bunky, ktoré začali byť vyživované pred 3-4 týždňami. Samozrejme, záleží od konkrétnej osoby, a stavu pleti. Čím staršia pleť, tým je výmena buniek pomalšia. Práve preto je dôležité nehodnotiť kozmetické produkty po prvých použitiach, ale je potrebné dať si ozaj čas na vyskúšanie takejto komplexnej starostlivosti.

Niekedy môže dochádzať aj k zhoršeniu stavu pleti, ktoré je dočasné. Môže sa objaviť viac vyrážok, pnutie či nadmerná tvorba mazu. Takéto reakcie môžu trvať podľa dermatológov aj 3 mesiace. Ak sa takéto zhoršenie objaví, nemusí to teda hneď znamenať, že nová starostlivosť nesadla.

Ak si nájdete tie správne základné produkty, k tomuto základu, doplníte ďalšie, ako sú pleťové masky, peelingy či séra, pomocou ktorých budete riešiť konkrétne problémy.

Viac o pleťových peelingoch nájdete v tomto článku: Peeling – ak máte ten správny, dokáže fakt zázraky!

AKO SPRÁVNE POUŽÍVAŤ PLEŤOVÉ SÉRA, ABY STE Z NICH VYŤAŽILI MAXIMUM

Pleťové séra môžu mať rôzny základ a podľa toho volíme ich poradie pri nanášaní – vodné, gélové, emulzné, olejové, ale nájdeme ich aj v tuhej forme balzamov. Za istú formu pleťového séra môžeme považovať aj jednozložkové oleje (opunciový, konopný, slivkový…).

Pleťové séra by ste mali zaradiť po tonizácii pleti – naneste na pleť 2-3 kvapky a jemne vmasírujte. Pleť by mala byť mierne navlhčená, najmä ak používate olejové séra, balzamy a jednozložkové oleje.

Úlohou pleťového séra je preniknúť hlbšie do pokožky, kde môže pôsobiť, preto je nesmierne dôležité zakončiť celú starostlivosť ešte pleťovým krémom podľa vášho typu pleti, resp. produktom, ktorý obsahuje rastlinné oleje zabraňujúce transepidermálnej strate hydratácie, a teda aj znehodnoteniu aktívnych látok. Nemiešajte však sérum s krémom, počkajte, kým sa úplne vstrebe.

Poradie pri nanášaní sér s rôznym základom záleží najmä od konzistencie – od najľahšieho po najhutnejšie, teda ako prvé vodné, gélové, emulzné, olejové a na záver tuhé balzamy na báze masiel a voskov. Do svojej základnej rutiny môžete zaradiť jedno, alebo aj viac pleťových sér.

Najmä zaradenie hutnejších sér na báze olejov bez vodnej zložky býva problematické. Obvykle totiž platí, že v celkovej rutine by produkt s najväčším obsahom olejovej zložky mal ísť posledný. No, nemusí to vždy takto striktne platiť aj v prípade olejových sér, resp. pleťových olejov. Ak je ich úlohou vyživiť či riešiť nejaký konkrétny problém, mali by ísť “bližšie k centru”, ak sa to dá takto obrazne nazvať. Krém, ktorý má zabezpečiť ochranu pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi, ide teda až ako posledný. Ak je ich úlohou ochrániť pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi a zamedziť transepidermálnej strate hydratácie, potom môžu byť použité na záver a niekedy aj namiesto pleťového krému, ak sú komplexnejšie.

VODNÉ/GÉLOVÉ SÉRA

Ide o séra na báze vodnej zložky s aktívnou látkou rozpustnou vo vode. Neobsahujú olejovú zložku.

VITAMÍN C

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre zrelú pleť so sklonom k hyperpigmentáciám.

KYSELINA SALICYLOVÁ (extrakt bielej vŕby)

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre problematickú pleť s častým výskytom zápalov, upchatých pórov a zrelšiu pleť s tvorbou pigmentácií.

NIACÍNAMID

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre pleť trpiacu rosaceou, pleť s častým výskytom akné, rozšírenými pórmi či starnúcu pleť.

ZELENÝ ČAJ

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre problematickú pleť s častým výskytom zápalov a zrelšiu pleť.

KOLAGÉN (rastlinný)

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre suchú, dehydrovanú a zrelšiu pleť.

MSM

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre problematickú, mastnú, atopickú, zrelšiu, poškodenú pleť či pleť s výskytom rosacey. 

DRAČIA KRV

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre zrelú, poškodenú a citlivú pleť.

KOMPLEX CERAMIDOV

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre suchú a dehydrovanú pleť, ktorá má problémy s tvorbou vlastného ochranného filmu. 

ALANTOÍN

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre citlivú a podráždenú pleť, ktorá trpí nedostatkom hydratácie. 

ALOE VERA

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre pleť podráždenú, citlivú a suchú, alebo ako prvá pomoc pri poraneniach.

KYSELINA AZELAOVÁ

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre pleť trpiacou rosaceou, kuperózou a tvorbou akné. 

GOTU KOLA (pupočník ázijský – CICA)

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre zrelšiu pleť a pleť poškodenú a ekzematickú.

Medzi produkty, ktoré môžete používať ako na celé telo, tak aj na pleť, patria celotelové séra Kyselina hyalurónová a HAIR-LESS.

KYSELINA HYALURÓNOVÁ

Toto telové sérum obsahuje oproti pleťovému séru jednoduchšie zloženie a nižšiu koncentráciu kyseliny hyalurónovej, to vám však vôbec nemusí prekážať a pokiaľ vám vyhovuje, môžete ho používať. Sérum je vhodné pre všetky typy pleti. Hodí sa najmä pred aplikáciou olejov či šľahaných krémov na báze masiel a olejov, a taktiež na upokojenie pokožky po vystavení slnečnému žiareniu.

Sérum po holení HAIR-LESS

Celotelové sérum HAIR-LESS je určené na ošetrenie pokožky po odstránení  (depilácii aj epilácii) nežiadúceho ochlpenia rôznymi metódami. Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, pri pravidelnom používaní spomaľuje rast chĺpkov, redukuje ich hustotu.

EMULZNÉ SÉRA

Tieto pleťové séra sú tvorené vodným základom, ale obsahujú aj olejovú zložku – čiže ide o emulzie. Pred každým použitím je potrebné ich pretrepať, pretože sú tzv. dočasnou formou emulzie. Olejová zložka v nich obsiahnutá zároveň pleť vyživuje a zabraňuje TEWL (transepidermálnej strate hydratácie).

KYSELINA HYALURÓNOVÁ

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, najmä však pre zrelšiu pleť a pleť trpiacu nedostatkom hydratácie.

Prečisťujúce pleťové sérum/Purifying face serum – BALANCE

Komplexné pleťové sérum Balance z kolekcie Solution by Kvitok je vhodné pre mastnú, zmiešanú a problematickú pleť, ktorá potrebuje hydratáciu, redukciu mazu, veľkosti pórov, akné a posilnenie jej obranyschopnosti.

Upokojujúce pleťové sérum/Soothing face serum – SENSITIVE

Komplexné pleťové sérum Sensitive z kolekcie Solution by Kvitok je vhodné pre normálnu, suchú a citlivú pleť, ktorá potrebuje podporiť vlastnú ochrannú bariéru, hydratáciu, redukciu začervenaní a posilnenie jej obranyschopnosti.

Spevňujúce pleťové sérum/Firming face serum – WELL AGING

Komplexné pleťové sérum Well aging z kolekcie Solution by Kvitok je vhodné pre všetky typy pleti s ohľadom na zmeny prebiehajúce v dôsledku starnutia, a teda pokožku, ktorá potrebuje hydratáciu, vyhladenie, redukciu veľkosti pórov, rozjasnenie a posilnenie jej obranyschopnosti.

Intenzívne pleťové sérum CBD/Intensive face serum CBD

Komplexné pleťové sérum CBD z kolekcie Solution by Kvitok je vhodné pre všetky typy pleti s ohľadom na zmeny prebiehajúce v dôsledku starnutia, a zároveň mastnú, zmiešanú a problematickú pleť, ktorá potrebuje hydratáciu, redukciu mazu, veľkosti pórov, akné a posilnenie jej obranyschopnosti.

Sérum na podporu opálenia TAN ENHANCER

Toto sérum patrí medzi produkty, ktoré môžete používať ako na celé telo, tak aj na pleť. Podporuje hydratáciu, antioxidačnú ochranu a aktiváciu opálenia – stimuluje prirodzenú syntézu melanínu bez nutnosti vystavenia pokožky slnečnému žiareniu. Sérum je vhodné používať aj po vystavení pokožky slnku – zlepšuje hydratáciu, upokojuje a zmierňuje podráždenie.

OLEJOVÉ SÉRA

Olejové séra, ako už názov napovedá, sú tvorené iba olejovou zložkou, v ktorej sú rozpustené aktívne látky alebo aj esenciálne oleje.

BAKUCHIOL

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre zrelšiu a problematickú pleť s výskytom akné. 

RETINOL

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre zrelšiu a problematickú pleť s výskytom akné. Na rozdiel od Bakuchiolu však nie je vhodné počas obdobia tehotenstva a dojčenia. Nájdete ho v ponuke v 3 rôznych koncentráciách: 0,1 %, 0,5 % a 1 %.

ASTAXANTÍN

Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre zrelšiu a citlivú pleť, a tiež ako doplnok pri ochrane pred slnečným žiarením.

VYVAŽUJÚCE ROLL-ON SÉRUM

Komplexné pleťové sérum je vhodné pre lesknúcu sa pleť a častým výskytom vyrážok/zápalových procesov.

VYŽIVUJÚCE ROLL-ON SÉRUM

Komplexné pleťové sérum je vhodné pre podráždenú, začervenanú a napätú pleť. 

ANTI AGE ROLL-ON SÉRUM 30+

Komplexné pleťové sérum je vhodné pre zrelú pleť po 30-tke, ktorá stráca pružnosť a objavujú sa aj prvé vrásky. 

ANTI AGE ROLL-ON SÉRUM 40+

Komplexné pleťové sérum je vhodné pre zrelú pleť po 40-tke, kde vrásky sú už viditeľné a pokožka potrebuje špeciálnu starostlivosť

SOS Lokálne Sérum – STOP AKNÉ 

Je to produkt, ktorý sa nenanáša po celej ploche tváre, ale iba lokálne na miesta s prebiehajúcim zápalom – čiže priamo na vyrážku. Po vyčistení pleti na postihnuté miesto v tenkej vrstve buď ako záverečný krok po nanesení denného/nočného krému alebo aj pod krém (dajte však pozor, aby ste krémom nerozmazali sérum po väčšej ploche). Sérum funguje najlepšie na povrchové zápaly, v ich začiatkoch.

STAROSTLIVOSŤ O OČNÉ OKOLIE

Aj pre citlivejšiu oblasť našej tváre sme pripravili intenzívnejšie pôsobiace produkty – očné séra. Sú vhodné pre jemnú starostlivosť o citlivú pokožku v oblasti očí, ktorá je tenšia a menej odolná. Preto sa na nej znaky starnutia objavia skôr a sú viditeľnejšie. Séra odporúčame používať aj v oblasti pier či čela, kde sú vrásky tiež výraznejšie. V našej ponuke nájdete aj špeciálnu formu séra – očný obklad, ktorý môžete kombinovať s ktorýmkoľvek produktom pre očné okolie.

Osviežujúci očný obklad Očianka

Osviežujúci očný obklad je na báze vody, vhodný ako na denné, tak aj na nočné použitie. Môžete ho používať nielen ako obklad, ale aj ako vodné sérum – 1-2 kvapky vklepkajte do pokožky. Vždy je však nutné použiť na záver produkt s obsahom olejovej fázy, aby ste uzamkli hydratáciu – ideálne v kombinácii s hydratačným očným krémom s obsahom plamatky a prasličky alebo s Očným sérom s ginkgom a Q10 pre dokonalé uzamknutie hydratácie, ktoré sa nanášajú na záver.

Liftingové očné sérum/Instant lifting eye serum

Komplexné očné sérum je gélové, vhodné ako na denné, tak aj na nočné použitie, ideálne v kombinácii s hydratačným očným krémom s obsahom plamatky a prasličky alebo s Očným sérom s ginkgom a Q10 pre dokonalé uzamknutie hydratácie, ktoré sa nanášajú na záver.

Očné sérum s ginkgom a Q10

Komplexné očné sérum je olejové, vhodné najmä na noc, ideálne ako posledný krok v kombinácii s hydratačným očným krémom s obsahom plamatky a prasličky alebo s Liftingovým očným sérom pre dokonalé uzamknutie hydratácie.

JEDNOZLOŽKOVÉ OLEJE

Tieto oleje sa vďaka svojej multifunkčnosti hodia na telo, pleť či vlasy. Sú ideálne najmä na lokálne riešenie kozmetických nedokonalostí a doplnenie základnej starostlivosti. Avšak ich používanie ako náhrada pleťového krému nie je až tak vhodné, keďže nie sú tak komplexné ako emulzné produkty, je potrebné ich časom aj obmieňať.

A hlavne, hydratácia nie je natoľko účinná, ako je to v prípade emulzného systému krémov, keďže oleje sami o sebe nehydratujú, iba napomáhajú udržať hydratáciu.

Najjednoduchším riešením ako ich zaradiť do starostlivosti je zmiešať kvapku pleťového oleja priamo s pleťovým krémom a následne naniesť na pleť. Môžete ich tiež vmasírovať ako sérum na navlhčenú pleť pred aplikáciou pleťového krému, ale aj naniesť na záver ako poslednú vrstvu po aplikácii pleťového krému.

V našej ponuke nájdete rôzne druhy týchto jednozložkových olejov – opunciový, malinový, marhuľový, mandľový, konopný, slivkový, arganový, olivový skvalán , šípkový

A tiež 2 pánske oleje – Plnofúz a Svieža pleť. Viac informácií o týchto olejoch si necháme do ďalšieho článku.

Sérum vo forme tuhého balzamu

Za takéto sérum môžeme považovať aj SOS zinkovú tyčinku na vyrážky Stop akné. Je to produkt, ktorý sa nenanáša po celej ploche tváre, ale iba lokálne na miesta s prebiehajúcim zápalom – čiže priamo na vyrážku. Po vyčistení pleti na postihnuté miesto v tenkej vrstve buď ako záverečný krok po nanesení denného/nočného krému alebo aj pod krém (dajte však pozor, aby ste krémom nerozmazali tyčinku po väčšej ploche).

Ako je to s používaním ráno a večer? 

Ráno sú vhodnejšie pleťové séra, ktoré zabezpečujú ochranu pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi – napr. antioxidanty ako je Zelený čaj, Astaxantín alebo aktívne látky pre správne fungovanie ochranného filmu – Ceramidy alebo Skvalán, prípadne Kyselina hyalurónová, ktorá pôsobí hydratačne a zároveň ako podpora ochranného filmu.

Večer sú vhodnejšie pleťové séra, ktoré zabezpečujú riešenie pigmentácií alebo zápalov, napr. Bakuchiol a Retinol 0,1 %, 0,5 % a 1 %, či napomáhajú regenerácii a zlepšeniu stavu poškodenej pokožky, napr. MSM či Pupočník Ázijský. Platí to (ale zase úplne striktne nemusí, ak vám to vyhovuje inak) aj pre olejové séra, ako je Vyživujúce, Vyvažujúce, 30+, 40+ či očné roll on sérum – najmä z hľadiska ich olejovej textúry, ktorá sa vstrebáva pomalšie ako je to u sér na báze vody. Taktiež by sme tu mohli zaradiť aj SOS zinkovú tyčinku a Lokálne sérum na vyrážky STOP AKNÉ.

Hydratačné séra – ako je napr. Kyselina hyalurónová alebo Kolagén sú vhodné ráno aj večer. Takisto sérum Dračia krv, ktoré počas dňa napomáha ochrane a počas noci posilňuje regeneráciu.

Komplexnejšie pleťové séra z kolekcie Solution by Kvitok môžete používať taktiež ráno aj večer, nakoľko počas dňa ochraňujú pred pôsobením nepriaznivých vonkajších vplyvov, ale zároveň aj pred pôsobením tzv.modrého žiarenia z elektronických prístrojov. Večer zase napomáhajú regenerácii a eliminujú zápaly či pigmentácie.

Nie je nikde striktne uvedené, že dané aktívne látky sú vhodné len ráno, alebo len večer – je to len odporúčanie toho, čo je vhodnejšie, pretože, ak potrebujete ochranu pred voľnými radikálmi, tak je nezmysel, aby ste sérum s obsahom antioxidantu aplikovali večer. Ale vzhľadom na to, že aktívne látky majú aj iné funkcie, než je konkrétne táto jedna, môžu byť benefitné aj vtedy, ak ich použijete večer.

Sú niektoré séra duplicitné a nemali by sa používať naraz?

Jednozložkové pleťové séra sú vhodné na kombinovanie podľa vašich preferencií. Môžete zvoliť buď intenzívnu kúru počas niekoľkých týždňov len s použitím jedného typu, alebo ich môžete striedať a kombinovať viacero naraz.

Vzhľadom na to, že komplexné séra, napr. z kolekcie Solution by Kvitok, obsahujú viacero aktívnych látok naraz, je používanie niektorých aktívnych látok zbytočne duplicitné.

Jedná sa najmä o sérum Kyselina hyalurónová, ktoré je vhodnejšie zaradiť vtedy, ak sa komplexné séra s jej vysokým obsahom, v bežnej rutine nenachádzajú, nakoľko všetky 3 pleťové séra Solution by Kvitok obsahujú vysokú 2% koncentráciu. Nie je teda potrebné pridávať ju navyše ešte aj v ďalšom koncentrovanom sére.

Takisto sérum Zelený čaj a jeho kombinácia s Prečisťujúcim pleťovým sérom/Purifying face serum – BALANCE je duplicitná, pretože extrakt zeleného čaju sa v tej istej maximálnej koncentrácii nachádza v oboch.

Do tretice je to aj sérum Kolagén a jeho kombinácia so Spevňujúcim pleťovým sérom/Firming face serum – WELL AGING , keďže obe tiež obsahujú kolagén v tej istej koncentrácii.

Patrí tu tiež kombinácia Retinol 0,1 %, 0,5 % a 1 % so sérom Bakuchiol, alebo so sérom Kyselina salicylová.

Prečo je v ponuke tak veľa pleťových sér? 

Do ponuky sme v úvode pridávali skôr komplexnejšie pleťové séra, ktoré pôsobili na viacerých úrovniach, resp. riešili viacero problémov. Dôvodov, prečo sme pridali aj tieto jednozložkové séra, je viac:

  • niektorí z vás sa potrebujú v rámci svojej starostlivosti zamerať len na jeden konkrétny problém, resp. doplniť len jednu látku, ktorá v bežnej starostlivosti chýba,
  • alebo ste alergickí, resp. niektoré zložky z komplexných sér nerobia vašej pleti príliš dobre (často je to napr. aloe vera, alebo esenciálne oleje),
  • a taktiež to platí najmä pre extra citlivú alebo poškodenú pleť (rosacea, ekzémy), a tiež aj nárazové poškodenia spôsobené slnkom, chladom, či vlastnou vinou, kedy ste nesprávne skombinovali produkty alebo použili niečo, čo výrazne akútne zhoršilo stav pleti. V takom prípade je lepšie zvoliť jednoduchú starostlivosť a pridávať postupne produkty s čo najmenším počtom zložiek.

2 komentáre pre “Pleťové séra – nadštandardná starostlivosť o vašu pleť

  1. dobry den, pouzivam vasu kozmetiku 2 roky a som velmi spokojna. Mam 45 rokov a suchu plet. Ziadny iny problem nemam. Potrebujem hydratovat a spevnit. Velmi sa mi osvecil arganovy krem/olej, kyselina hyaluronova. Postupne som pridala vitamin C, astrataxin ( hlavne v lete na pigmentove skvrny ).
    Potrebujem vsak nieco aj spevnenie pleti. Vase spevnujuce sera som mala ako vzorky ale nejako ma neoslovili. Chcem sa spytat, ci je rastlinny kolagen spolu s bakuchiolom v pohode na spevnenie pleti. dakujem moc KB

    1. Dobrý deň prajem, ďakujeme za spätnú väzbu, sme radi, že ste si našli u nás svoje obľúbené produkty. Čo sa týka spevnenia pleti, môžete použiť aj spomínanú kombináciu (ale kolagén je skôr hydratačný, nie spevňujúci), alebo môžete vyskúšať našu novinku: Anti-gravitačný pleťový krém zo Solution by Kvitok. Vzorky nie sú príliš relevantné na zisťovanie účinnosti produktov, keďže aj klinické štúdie účinnosti aktívnych látok prebiehajú po dobu minimálne 4-8 týždňov a viac – dennodenné používanie, zväčša 2krát denne. Preto, aj keď vzorky ako píšete, Vás neoslovili, odporúčam vyskúšať denné používanie produktov na dlhodobej báze. Pekný deň 🙂 Martina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *