Povedzte ÁNO viackrokovému čisteniu pleti a budete prekvapení výsledkami

Čas iba pre seba je dnes najväčším luxusom, aký si môžete dopriať. Čas pre seba a uvoľňujúcu starostlivosť o svoju pokožku… To je základom konceptu “slow beauty” = návratu k prírode a zodpovednému prístupu k samému sebe. Výsledok, teda trvalá krása, je zaručený!

Aj keď v móde je rýchlosť a efektívnosť, bez akejkoľvek námahy, cieľom prírodnej kozmetiky KVITOK®  je rozmaznávať svoju pleť správnou starostlivosťou a zameriavať sa pritom najmä na prevenciu. Zázraky na počkanie sa totiž nedejú a iba rozumný prístup k samému sebe môže prinášať dlhodobé výsledky.

Vychutnajte si spolu s Kvitkom skrášľujúce rituály a začnite tým najdôležitejším krokom – čistením pleti. Bez tohto kroku žiaden ďalší, ako je napríklad nanášanie krémov, absolútne nemá zmysel. O tom, prečo, ako a čím si pleť čistiť/nečistiť, si prečítajte v článku: Ako si vyčistiť pokožku a zároveň nenarušiť jej funkcie

Čistá pleť je nielen krásna, ale je aj zdravá a dokáže lepšie absorbovať účinné látky z pleťových vôd, masiek, krémov a sér.

Ak pleť nie je čistá, dochádza k:

  • zanášaniu pórov,
  • vzniku zápalov, vyrážok, akné,
  • spomaleniu regenerácie pokožky,
  • či zníženiu účinkov krémov a iných kozmetických produktov,

keďže aktívne látky cez upchaté póry nedokážu prechádzať. Preto práve kroku čistenia by sme mali venovať najviac pozornosti.

Mojím obľúbeným pomocníkom pri čistení pleti je najmä konjac špongia. Používame ju aj pri sprchovaní a najmä naša Miška si ju obľúbila.

Okrem špongií vám veľmi dobre poslúžia aj bavlnené tampóniky, ktoré môžete po vypratí opätovne použiť.

Určite by ste nemali zabudnúť ani na samostatný uteráčik na tvár, ktorý najmä ak máte problémy s tvorbou akné, by ste mali meniť každý deň.

Jednokrokové čistenie

Ide o čistenie pleti jedným produktom a jedným krokom. Hodí sa to najmä ráno, keďže pleť nie je tak zanesená po celom dni a ani používaním dekoratívnej kozmetiky. Avšak čistá voda samozrejme nestačí ani ráno.

Z našej ponuky si môžete vybrať v podstate ktorýkoľvek čistiaci produkt opísaný neskôr pri viackrokovom čistení. 

Pre tých, ktorí sa predsa len ponáhľajú, to môže byť napríklad aj 2-fázový multifunkčný čistič 3v1 pre expresnú starostlivosť pri cestovaní, v noci po žúre či ráno, keď sa proste nestíhame tak dlho venovať našej pokožke. Verím, že všetci občas také chvíle máme. Tento čistič rýchlo odstraňuje dekoratívnu kozmetiku a nečistoty, pomáha udržiavať v pokožke vlhkosť a zároveň tonizuje pleť vďaka obsahu ružovej, levanduľovej a citrónovej vody. Mandľový a marhuľový olej jemne odstránia nečistoty a spolu s uhorkovým extraktom vyživujú pleť.

Viem, všetci by chceli rýchle riešenia, ale aj napriek tomu je tento čistič určený predovšetkým na občasné používanie alebo ráno, keď pleť nie je taká znečistená dekoratívnou kozmetikou, inak odporúčam zachovať precíznu starostlivosť vo forme krokov odlíčenia, čistenia a tonizácie.

Viackrokové čistenie

Viackrokové čistenie je veľmi obľúbené najmä u ázijských žien, ktoré majú naozaj krásnu pleť, preto by sme si z nich v tomto určite mali zobrať príklad.

Takéto dôkladné čistenie je dôležité najmä večer, obzvlášť ak používate dekoratívnu kozmetiku. Odstránite nielen make-up a nečistoty z vonkajšieho prostredia z povrchu pleti, ale čistíte póry do hĺbky, čím ju dokonale pripravíte na príjem vzácnych “živín” z tonizačných vôd, olejov, krémov, masiek či sér.

Veľmi dobre pri tomto prvom kroku poslúži buď odličovacie mlieko alebo spomínaný 2-fázový čistič, ktoré sú vhodné pre všetky typy pleti. Nečistoty sa rozpustia v produkte a ten potom je potrebné spolu s rozpustenými nečistotami z pleti odstrániť. Najvhodnejšia je na to buď konjac špongia, ktorou zároveň premasíruje pleť, čím dochádza k jej revitalizácii. Alebo použite malý uteráčik namočený v horúcej vode, ktorý priložte na cca 15 sekúnd na tvár a stiahnite zvyšky čistiaceho produktu.

Takýmto spôsobom sa dá pleť odlíčiť a prečistiť aj pomocou mandľového (alebo iného oleja). Na tampón namočený v horúcej vode kvapnite zopár kvapiek oleja a krúživými pohybmi pretierajte pleť. V prípade potreby opakujte s novým tampónom. Môžete tiež olej vmasírovať do pleti a potom použiť trik s uteráčikom namočeným v horúcej vode, lebo inak samozrejme olej z pleti len ťažko zmyjete.

Keďže kolekcia Solution by Kvitok prešla komplexným redizajnom, pôvodné 3 čistiace oleje nahradil jeden vylepšený pomocník na čistenie a odlíčenie pre každý typ pleti.

Neobsahuje esenciálne oleje, preto je vhodný aj na šetrné odlíčenie očného okolia.

✓   jemne a dôkladne zbavuje pleť nečistôt z vonkajšieho prostredia a zvyškov dekoratívnej kozmetiky čím zvyšuje efektívnosť ďalšieho ošetrenia

✓  zabraňuje vysúšaniu s ohľadom na prirodzený ochranný film pokožky, čím predchádza starnutiu kože

✓  vďaka obsahu klinicky testovanej látky Aquacacteen spevňuje, upokojuje a napomáha hydratácii

Je vhodný na viackrokové ranné a večerné čistenie, aj odlíčenie, ale samozrejme, hoci je to čistenie len jedným produktom, proces treba zopakovať aj 2 krát za sebou, najmä, ak sa potrebujete odlíčiť.

V druhom kroku odporúčame použiť čistiace oleje s obsahom esenciálnych olejov, pre riešenie konkrétnych problémov, teda na každý typ pleti si vyberiete ten svoj, či už máte pleť suchú a citlivú, problematickú a zmiešanú alebo ste už vo vyššej vekovej kategórii nad 30+, čiže zrelá pleť.

Toto čistenie ide viac do hĺbky a odstraňuje najmä nečistoty rozpustné v tukoch usadené hlbšie v póroch, čo je vlastne väčšina nečistôt nachádzajúcich sa na pleti. Čistiaci olej umožňuje  veľmi jemne  a šetrne prečistiť pleť bez zbytočného narušenia prirodzeného ochranného filmu pokožky, na rozdiel od mydiel, či micelárnych vôd. Tento hydrofilný olej zložený z olejovej fázy a rastlinného emulgátora, ktorá sa pri styku s vodou mení na jemnú mliečnu emulziu a ľahko sa vodou zmýva na rozdiel od klasických olejov. Veľmi dobre sa používa najmä v kombinácii s konjac špongiou.

Ako druhý krok čistenia tiež môžete použiť Prečisťujúci gélový cleanser, ktorý obsahuje aj kyselinu salicylovú a dokáže tak póry prečistiť do hĺbky.

Ranné čistenie

Aj keď sa môže zdať, že viackrokové čistenie je vhodné len večer, alebo len ak sa líčite, opak je pravdou. Počas dňa sa na pleti usádzajú nečistoty z vonkajšieho prostredia zmiešané s produktami, ktoré ste na pleť použili. Ráno zase na pleti nájdete mnoho nečistôt, ktoré organizmus pomocou pokožky vylúčil ako odpadové produkty. Takisto sa tam nachádzajú zvyšky kozmetických produktov, ktoré ste si na pleť naniesli pri večernej rutine.

Počas noci sa pokožka intenzívne regeneruje a táto zvýšená bunková regenerácia má za následok aj nárast produkcie nových buniek, pričom staré bunky odumierajú a olupujú sa. V ich odstraňovaní nám pomôže opäť moja obľúbená konjac špongia.

Ranné čistenie je preto rovnako dôležité, ak chcete nechať produkty plné aktívnych látok na pleti pôsobiť tak, ako by mali.

A nie – voda naozaj nestačí!

Použiť môžete ktorýkoľvek čistič, a keďže pleť nie je natoľko zanesená nečistotami, bude vám stačiť pri rannej rutine aj jednokrokové čistenie.

Asi poznáte heslo “menej je viac“, ale pri čistení pleti platí bez debaty heslo “VIAC JE VŽDY VIAC“. Čo si o tom myslíte vy?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *