Náš príbeh

Naša história sa píše od roku 2014, kedy zakladateľka firmy, Ing. Martina Dudová, PhD., založila značku Navia. Dnes nás nájdete pod novým názvom Kvitok®, ktorý vychádza z východniarskeho pomenovania pre kvietok, pretože sme z východu a kvety a bylinky tvoria hlavnú súčasť nielen našich obalov, ale najmä vnútra. Rovnako ako názov, aj naša ručne vyrábaná kozmetika je inšpirovaná krásnou a liečivou prírodou. Práve z nej čerpáme tie najkvalitnejšie suroviny, aby ste spolu s nami rozkvitli do krásy.

Vitajte vo voňavom svete kozmetiky, ktorú vyrábame z tých najkvalitnejších surovín

Značka Kvitok® sa za posledné roky stala vašou obľúbenou slovenskou značkou poctivej prírodnej kozmetiky, o čom svedčí množstvo vašich pozitívnych referencií.

Bola postavená na presvedčení, že stav našej pokožky je odrazom nášho vnútorného zdravia. Ak sa o svoje telo staráme dobre, aj pokožka vyzerá dobre. A nielen vyzerá, ale aj pracuje tak, ako má. Najdôležitejšie vlastnosti našich produktov preto sú kvalita, jednoduchosť a efektívnosť.

Veríme, že jednoduché a zrozumiteľné zloženie, vysoký obsah aktívnych prírodných zložiek a podpora prirodzenej funkcie kože sú najlepším spôsobom, ako udržať pokožku zdravú a žiarivú.

Vybavených
objednávok
Produktov
v portfóliu
Rokov
na trhu
Recenzií
na e-shope

Martina Dudová prezrádza, čo formovalo značku Kvitok®

Kvalitné, jednoduché a účinné produkty

„Moja vášeň pre kvalitné, jednoduché a účinné produkty, no zároveň prirodzené pre našu pokožku, sa odzrkadľuje v každom jednom výrobku. Kozmetiku som začala vyrábať pre seba a svojich najbližších, a určite nie som výnimkou, keď chcem pre nás čo najkvalitnejšie produkty. Vyhýbam sa nekvalitným surovinám a rovnakú kvalitu odovzdávam aj vám – našim zákazníkom.”

Veda, výskum a klinické štúdie

„Veda, výskum a klinické štúdie posúvajú ľudstvo stále dopredu. Mojím snom je pomôcť tomuto trendu v oblasti prírodnej kozmetiky. Neustále študujem fungovanie ľudského tela, súvislosti medzi vplyvom konkrétnych chemických zlúčenín na zdravie a tieto poznatky pretavujem do tvorby logicky premyslených, prírodných a účinných receptúr. ”

Liečivá sila prírody a vedecké poznatky

„Verím, že len spojením prírodnej liečivej sily a vedeckých poznatkov sa dá dosiahnuť obmedzenie škodlivín, ktoré na nás číhajú na každom rohu – v laboratóriu, potravinách, ale aj v kozmetike. Práve od tohto postoja sa odzrkadlilo moje štúdium na Lekárskej fakulte a neskôr aj inžinierske a doktorandské štúdium v oblasti chémie.”

Ocenenia, na ktoré sme hrdí

Za svoju prácu bola Martina Dudová ocenená ako ÚSPEŠNÁ ŽIVNOSTNÍČKA 2017 v súťaži Podnikateľka Slovenska 2017 a ako jedna z piatich víťazov súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2019 získala ocenenie časopisu Profit za Najinšpiratívnejší podnikateľský príbeh. V roku 2024 sa stala jednou z nominantov v súťaži EY podnikateľ roka 2023.

Okrem toho v roku 2018 obdržala aj ocenenie od svojej alma mater – OSOBNOSŤ FMMR, čo si nesmierne váži, pretože práve tu získala cenné vedomosti a skúsenosti, ktoré využíva aj pri podnikaní.

Úspešná
živnostníčka
2017
Mladý
inovatívny
podnikateľ
2019
Najinšpiratívnejší
podnikateľský príbeh
Osobnosť
FMMR 2018
Nominácia
EY podnikateľ
roka 2023

Prečo je Kvitok® výnimočná značka kozmetiky?

Moderná veda, tradičná aromaterapia a čistá príroda tvoria nosné piliere, na ktorých postupne budujeme našu značku pre vaše krajšie ja. Ručná výroba kozmetiky je síce pomalší proces, nám ale perfektne vyhovuje. V našej výrobni v okr.Humenné prebiehajú všetky dôležité procesy, aby sme pre vás každý deň vyrobili produkty tej najvyššej kvality – od vývoja receptúry, prípravy surovín, cez výrobu a plnenie do recyklovateľných obalov, až po odoslanie balíčka k vám. Výsledkom našej snahy sú totiž unikátne produkty s jedinečným prírodným zložením, za ktorých kvalitou si stojíme. Sú určené na pomoc pri riešení špecifických problémov, ako je akné, atopický ekzém, suchá pokožka, celulitída a mnohé iné. Dôvod, prečo sa naši zákazníci vracajú a sú spokojní je ten, že im vieme poskytnúť naozaj komplexnú starostlivosť o pleť, telo a vlasy spolu s odborným poradenstvom.

~Ing. Martina Dudová, PhD., zakladateľka

Naše hodnoty

V harmónii s prírodou

Pri výrobe našej prírodnej kozmetiky dbáme na kvalitné zloženie produktov a ekologický prístup vo forme recyklovateľných obalov a vegan receptúr.

Slovenské produkty

Všetky naše produkty sú vyrobené na Slovensku. Dbáme na to, aby ste rozumeli zloženiu a presne vedeli, čo kupujete. Pri každom popise výrobku uvádzame kompletné zloženie aj so slovenským ekvivalentom surovín.

Žiadne testy na zvieratách

Naša prírodná kozmetika Kvitok® spĺňa prísne kritériá Cruelty Free International Leaping Bunny programu, zlatého štandardu pre cruelty free kozmetiku.

Vyrobené s láskou

Veríme, že len človek, ktorý má svoju prácu rád ju môže robiť kvalitne a dobre. Pre nás Kvitok® nie je len práca. Je to náš splnený sen a sme na to hrdí.

Spokojní klienti

Naše produkty už pomohli stovkám spokojných zákazníkov. Pozrite si ich skúsenosti v záložke Referencie alebo priamo pri konkrétnom produkte.

Osobný prístup

Ponúkame viac, než len kozmetiku. Poskytujeme komplexnú starostlivosť a odborné poradenstvo. Náš individuálny a osobný prístup si už overilo mnoho našich zákazníkov.

Misia, vízia a politika kvality

Misiou prírodnej kozmetiky Kvitok® je pomôcť zákazníkom nájsť riešenia ich kozmetických problémov, poradiť so správnou starostlivosťou a odporučiť vhodné produkty, ktoré ako veríme, sa stanú obľúbenými spoločníkmi na tejto ceste. Pomocou vedeckého prístupu prepájame poznatky o liečivých bylinách, aby sme pripravili poctivé vyvážené produkty, ktoré sú spojením prírody, vedy a aromaterapie, s pokožkou spolupracujú a splnia, čo sľúbia.

Našou hlavnou víziou je upriamiť pozornosť zákazníkov práve na kvalitné zloženie a komplexnú starostlivosť o seba nielen zvonku, ale aj zvnútra. Hľadáme riešenia a neustále inovujeme. Sme tu pre vás, aby sme vám poradili s každým kozmetickým nedostatkom, ktorý vás trápi.

Pri vývoji receptúr a riešení problémov našich zákazníkov vždy spolupracujeme iba s tými najlepšími odborníkmi, pre ktorých je kvalita a odbornosť na prvom mieste. Spolupráca s akreditovanými laboratóriami, kde naše finálne produkty prechádzajú prísnym testovaním kvality či účinnosti konzervácie, je teda kľúčovou časťou celého procesu vývoja.

Naši partneri