Výskum a vývoj

V Kvitku sme odborníci, neustále skúmame účinky prírodných zložiek v kozmetike, vyvíjame vlastné produkty a hľadáme nové alternatívy k súčasným recyklovateľným baleniam. Našu prácu máme skutočne radi, a preto sa ju snažíme robiť čo najpoctivejšie.

Pri výrobe uprednostňujeme ingrediencie z darov prírody, ktoré s našou pokožkou prirodzene spolupracujú. Naša práca však nie je založená na tradičných receptoch z pradávnych vzácnych kníh “starej matere“. Ľudové liečiteľstvo je vyhľadávané čoraz väčšou skupinou ľudí a my sme sa rozhodli prepojiť ho so skutočnými vedeckými poznatkami.

Piliere značky podľa Martiny Dudovej

Moderná veda

„Študujem fungovanie ľudského tela, súvislosti medzi vplyvom konkrétnych chemických zlúčenín na naše zdravie a tieto poznatky pretavujem do tvorby logicky premyslených, ale stále prírodných účinných receptúr.”

Čistá príroda

„Verím, že jednoduché a zrozumiteľné zloženie, vysoký obsah aktívnych prírodných zložiek a podpora prirodzenej funkcie kože sú najlepším spôsobom, ako udržať pokožku zdravú a žiarivú.”

Tradičná aromaterapia

„Som presvedčená, že pomocou pravej podstaty aromaterapie, čo je vstrebávanie esenciálnych olejov cez pokožku, nám tieto voňavé zázraky prírody ukážu svoje silné terapeutické funkcie.”

„Verím, že len spojením prírodnej liečivej sily a testovaných vedeckých účinkov konkrétnych látok sa dá dosiahnuť obmedzenie škodlivín, ktoré na nás číhajú na každom rohu – v laboratóriu, potravinách, ale i v kozmetike. Od tohto postoja sa odzrkadlilo aj moje štúdium – na Lekárskej fakulte a neskôr inžinierske a doktorandské štúdium v oblasti chémie.”

~Ing. Martina Dudová, PhD., zakladateľka

Kozmetiku Kvitok® vyrábame z prírodných surovín a vzniká na Slovensku, v okr.Humenné, v našich výrobných priestoroch, ktoré sú obklopené malebnou prírodou Vihorlatských vrchov. Každý deň tu pre vás pripravujeme kvalitné kozmetické produkty pre komplexnú starostlivosť o pleť, telo či vlasy. Portfólio výrobkov sme doplnili aj doplnkami výživy, ktoré umocňujú pôsobenie kozmetických produktov.

V roku 2019 naša značka získala ako prvá ručne vyrábaná slovenská kozmetika oprávnenie pre používanie medzinárodne uznávaného loga spoločnosti Cruelty Free International Leaping Bunny. Tento jediný celosvetovo platný certifikát sa obnovuje každý rok a dokazuje, že všetky naše výrobky vrátane jednotlivých zložiek nie sú v žiadnej fáze výroby testované na zvieratách.
Úspešná
živnostníčka
2017
Mladý inovatívny podnikateľ 2019
Najinšpiratívnejší podnikateľský
príbeh
Osobnosť
FMMR 2018

Našou hlavnou víziou je zabezpečiť zákazníkom čo najkvalitnejšiu a najkomplexnejšiu starostlivosť o pleť, telo a vlasy. Radíme, hľadáme riešenia a neustále inovujeme. Sme tu pre vás, aby sme vám poradili s každým kozmetickým nedostatkom, ktorý vás trápi.