Spoločenská zodpovednosť

Od začiatku vzniku našej značky robíme všetko preto, aby naša ručne vyrábaná prírodná kozmetika bola skutočne udržateľná a pomáhala chrániť životné prostredie. Z tohto dôvodu pri jej výrobe využívame aj miestne prírodné suroviny, v spolupráci s našimi partnermi vyvíjame nové druhy recyklovateľných a kompostovateľných balení a pridávame nové odberné miesta, na ktorých môžete vrátiť obal z výrobku na opakované použitie.

Prečo práve Kvitok®?

Ponúkame viac, než len kozmetiku. Hľadáme skutočné riešenia vašich kozmetických problémov. Neustále skúmame účinky aktívnych prírodných zložiek v kozmetike, vyvíjame vlastné produkty a vzdelávame našich zákazníkov formou odborného poradenstva. V našej ponuke nájdete vegánske kozmetické produkty pre komplexnú starostlivosť o pleť, telo a vlasy, ktoré spĺňajú prísne kritériá Cruelty Free International Leaping Bunny programu, zlatého štandardu pre kozmetiku netestovanú na zvieratách.

Ako vnímame našu spoločenskú zodpovednosť?

Už na začiatku sme sa zaviazali, že budeme vždy dodržiavať prísne pravidlá a zásady, vďaka ktorým budú naše produkty udržateľné. Pri výrobe, balení či preprave chceme zanechať čo najmenšiu stopu na životnom prostredí. Kladieme veľký dôraz na kvalitné zloženie produktov a ekologický prístup vo forme recyklovateľných i kompostovateľných obalov a vegan receptúr, ktoré sú jednoznačne cruelty free. Sme preto hrdí na to, že všetky naše výrobky schválila organizácia Cruelty Free International Leaping Bunny. Táto medzinárodná organizácia vyžaduje dodržiavanie cruelty free štandardov nad rámec zákonných požiadaviek Európskej únie a ich dodržiavanie aj pravidelne monitoruje nezávislým auditom.

Veda, výskum a vzdelávanie

Pri vývoji našich receptúr spoluprácujeme s akreditovanými laboratóriami, v ktorých naše finálne produkty prechádzajú prísnym testovaním kvality, účinnosti konzervácie či stability v rôznych podmienkach.

Cruelty free
kozmetika

Veríme, že kozmetika by mala byť cruelty free – bez krutosti. Všetky naše produkty spĺňajú prísne kritériá Cruelty Free International Leaping Bunny programu, zlatého štandardu pre cruelty free kozmetiku.

Recyklačný
program

Náš recyklačný program neustále zdokonaľujeme. Rozširujeme ho o ďalšie druhy obalov a nové odberné miesta.

Cruelty free je pre mňa veľkou pridanou hodnotou

„Dlho som hľadala pleťovú kozmetiku, ktorá mi pomôže s mojou zmiešanou až mastnou pleťou so sklonom k akné, a zároveň nebude testovaná na zvieratách. Obrátila som sa preto na Martinu Dudovú, ktorá mi v rámci poradne odporučila kozmetické produkty vhodné na môj typ pleti. Už po niekoľkých dňoch som naozaj cítila zlepšenie. Dnes teda Kvitok odporúčam všade-kade chodím. Ďakujem a prajem veľa spokojných zákazníkov.”

~ Marcela Pivoňková, Košice