Doplnková starostlivosť – exfoliácia

Peeling by určite mal patriť do pravidelnej (nie však každodennej) starostlivosti o pleť. Frekvencia používania závisí od typu/stavu pleti.

Ako/s čím nám môže pomôcť:
– zbavuje pleť odumretých kožných buniek
– revitalizuje a rozjasňuje
– zlepšuje prekrvenie pokožky
– prečisťuje zanesené póry
– redukuje tzv.čierne bodky, mílie, jemné vrásky, pigmentácie, zjemňuje póry a minimalizuje ich
– po použití peelingu sa zlepšuje prienik aktívnych látok z ďalších kozmetických produktov
– odstránením odumretých buniek zabránite “žmolkovaniu” ďalších kozmetických produktov

Vyberať môžete z troch druhov – mechanický, chemický alebo enzymatický. Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý je pre vás vhodný, prečítajte si tento článok z nášho blogu.

Normálna bezproblémová pleť môže zvoliť ktorýkoľvek typ peelingu, pre suchšiu by sme odporúčali skôr enzymatický alebo chemický typ, ktoré nepôsobia nárazovo tak abrazívne.

Doplnková starostlivosť – pleťové masky

Pleťové masky jemne a šetrne vyživujú pokožku, upokojujú a dopĺňajú výživné látky. Sú skvelým doplnkom základnej rutiny a dokážu efektívne riešiť rôzne stavy pleti. Frekvencia používania je rôzna, väčšinou 1-3 krát týždenne a môžete ich striedať podľa chuti a potrieb pleti.

Masku vyberajte na základe konkrétneho problému/stavu pleti. V tomto prípade budú najlepšie masky s rozjasňujúcim účinkom.

Ako sa v maskách vyznať a ktorú si vybrať vám prezradíme TU.

Doplnková starostlivosť – pleťové séra

Pleťové séra sú produkty s vysokou koncentráciou aktívnych látok, takže stačia 2-3 kvapky a o vašu pleť bude nadštandardne postarané. Oveľa účinnejšie a rýchlejšie bojujú proti nedostatkom pleti a napomáhajú jej regenerácii. Sú skvelým doplnkom do každodennej základnej rutiny a dokážu efektívne riešiť rôzne stavy pleti. Sérum vyberajte na základe konkrétneho problému/stavu pleti.

Pleťové séra môžu mať rôzny základ a podľa toho volíme ich poradie pri nanášaní – vodné, gélové, emulzné, olejové, ale nájdeme ich aj v tuhej forme balzamov. Za istú formu pleťového séra môžeme považovať aj jednozložkové oleje (opunciový, konopný, slivkový…).

Ak neviete, ktorá forma séra je pre vás vhodná, a ako zaradiť konkrétne sérum do vašej rutiny, prečítajte si článok z nášho blogu venovaný tejto téme.

Pre rozjasnenie pokožky bude ideálne sérum Vitamín C alebo komplexnejšie sérum Well aging, ktoré už vitamín C obsahuje.

Starostlivosť o pleť počas chladných dní

Počas zimy nie je nutné meniť celú základnú rutinu, ak vám vyhovuje tak, ako ste si ju vyskladali. Máme pre vás 3 skvelé tipy, ako ju jednoducho upraviť.

Tip č.1: Vymeňte náš denný krém z Kvitku za nočnú verziu – obsahuje vyšší podiel olejovej zložky.

Tip č. 2: Vyberte si svoj obľúbený pleťový olej a primiešajte 2 kvapky do hydratačného pleťového krému, alebo ho naneste na záver ako poslednú vrstvu. Vyskúšať môžete napr. šípkový či kávový olej.

Tip č. 3: Šľahané pleťové krémy sú ideálne ako posledná vrstva po hydratačnom kréme pre zvýšenú ochranu pred mrazom. Vyskúšať môžete napr. olivový krém.

Som tu pre vás

Verím, že ste našli produkty, ktoré vám budú vyhovovať a nová starostlivosť vám pomôže na ceste ku krajšej a zdravšej pleti.

Ak by ste potrebovali poradiť so špecifickou otázkou, na ktorú ste v poradcovi nenašli odpoveď, neváhajte a napíšte mi na poradenstvo@kvitok.sk 

Nezabudnite sa prihlásiť do nášho newslettra a dostávajte ďalšie užitočné tipy pre zlepšenie starostlivosti o vaše telo.

Martina