Zamaskujte sa a vyriešte svoje problémy s pleťou rýchlejšie!

Nedokonalosti na našej pleti dokážu poriadne zatočiť s našou trpezlivosťou a často aj sebavedomím. Väčšinou sú odrazom nášho vnútra, čiže je potrebné to primárne riešiť tam. Kozmetika síce zázraky nerobí, ale správny výber produktov dokáže tieto problémy výrazne zmierniť a my vám v tomto článku poradíme, ako sa o seba postarať lepšie a dať svojej pleti niečo viac.

Pleťové masky tvoria nadstavbu základnej starostlivosti a sú pripravené poriadne rozmaznať vašu pokožku! Jemne a šetrne vyživujú, upokojujú a dopĺňajú výživné látky. Vďaka vysokým koncentráciám aktívnych látok a v závislosti od typu masky dokážu rýchlejšie a intenzívnejšie cielene riešiť konkrétne problémy s pleťou, ako je zlepšenie hydratácie, vypnutie pleti pri suchej pokožke, prečistenie, zjemnenie pórov, redukcia zápalov.

V minulosti boli v kozmetike považované za pleťové masky najmä tie produkty, ktoré obsahovali íly. No teraz je ponuka surovín oveľa širšia a kozmetickí formulátori majú nespočetne veľa možností, ako pripraviť formuláciu aj bez ílov aj s nimi. Masky sú zväčša tiež považované za zmývateľné produkty, ale my vám dnes v článku prezradíme, že to tak vôbec nemusí byť. Existujú rôzne možnosti, tak sa poďte pozrieť, čo nájdete v ponuke Kvitku.

Ílové masky/superfood suspenzie

Tieto masky obsahujú ako základ rastlinné oleje a bambucké maslo a k nim sme pridali kozmetické íly, rastlinné prášky a práškové aktívne látky. Vďaka tomu, že obsahujú aj oleje a maslá, čiže nejde o klasické práškové ílové masky, na pleti nepríjemne nezasychajú.

Masky neobsahujú vodu, preto je ich použitie trochu odlišné. Je potrebné ich nanášať na navlhčenú pleť (vrelo odporúčame hydroláty alebo aj viaczložkové tonery, ktorými si zároveň viete pomôcť k rýchlejšiemu riešeniu problému), alebo si malé množstvo masky v dlani rozmiešať s troškou vody/hydrolátu/viaczložkového toneru.

Tento typ masiek patrí medzi “najstaršie” z našej ponuky, za tie roky si našli veľa spokojných používateľov a získali množstvo pozitívnych referencií. Energizujúca ílová maska s guaranou a kofeínom je určená najmä pre zrelšiu unavenú pleť,  ktorá potrebuje dodať ten správny náboj. Kofeín, guarana a výťažok z amalaki majú antioxidačné vlastnosti, spevňujú pokožku a stimulujú kožné bunky k aktivite.

Ak vás trápi podráždenie, začervenanie, pálenie, svrbenie, štípanie, napätie a často máte pocit suchej, citlivej a podráždenej pokožky, Upokojujúca medová maska s kozím mliekom patrí medzi tie produkty, ktoré vašej pleti okamžite uľavia.

Najväčší úspech však na základe vašich referencií doteraz zaznamenala Čistiaca ílová maska s čajovníkom, ktoré je určená pre mastnejšiu, problematickú pleť s častým výskytom zápalov. Žihľava a marocký íl skvele viažu mastnotu, zmierňujú zápaly a podráždenie a pokožka je po použití masky krásne prečistená.

Pozrite si videonávod, kde vám poradíme, ako tento typ masky správne používať: kliknite tu

Zlupovacie práškové masky

Nie je to tak dlho, čo sme zaradili do ponuky aj špeciálny typ masiek – zlupovacie práškové masky. Báza týchto masiek obsahuje ako základ morské riasy – alginát. Zlupovacie masky sa pripravujú zmiešaním s vodou (opäť odporúčame hydroláty alebo aj viaczložkové tonery, ktorými si zároveň viete pomôcť k rýchlejšiemu riešeniu problému) hydratujú a tonizujú pokožku, zmierňujú zápaly a zanechávajú pleť hladkú a hodvábne jemnú. Alginát je polysacharid prírodného pôvodu, ktorý sa vo veľkom množstve nachádza v hnedých a červených morských riasach. V kozmetickom priemysle našiel uplatnenie pre svoje antioxidačné vlastnosti, vďaka ktorým pomáha zabrániť starnutiu pokožky. Má tiež priaznivé účinky hojenie rán, pomáha urýchliť regeneráciu buniek. Má klinicky preukázané účinky pri okamžitom zvýšení hydratácie po jej použití o 59,6%. 

V ponuke máme 6 druhov pre riešenie rôznych problémov: Energizujúca s kofeínom (vhodná pre pre zrelšiu pleť, ktorá pôsobí unavene a potrebuje “dodať energiu”), Osviežujúca s uhorkou (určená pre suchšiu unavenú pleť, ktorá potrebuje upokojiť, osviežiť a hydratovať), Rozjasňujúca s kurkumou (je vhodná pre pleť s výskytom pigmentácií, ktorá potrebuje zjednotiť farebný tón a celkovo rozjasniť) , Upokojujúca s banánom (bude prínosom najmä pre pleť, ktorá je podráždená, precitlivená a potrebuje jemnú starostlivosť), Vitamínová s acerolou (určená najmä pre unavenú pleť, ktorá pôsobí unavene a nemá zjednotený tón pleti) a T-zone s čiernym uhlím a kyselinou salicylovou (vhodná pre problematickú pleť v oblasti T-zóny – čelo, nos, brada, kde dochádza k výraznejšej tvorbe mazu).

Zlupovacie masky vďaka svojej príprave až tak nepatria medzi “user friendly” produkty – to úplne chápeme. Chce to troška cviku, ale keď odhadnete správny pomer a množstvo masky, tak budete prekvapení výsledkami.

Náš tip: Tieto masky sú zložením jednoduchšie, ale kľudne si ich môžete vylepšiť pridaním niektorého z jednozložkových sér. Pri každej maske nájdete aj odporúčanie na konkrétne séra podľa problému, ktorý chcete riešiť.

Gélové masky

Gélová maska obsahuje primárne vodnú zložku, v ktorej sú rozpustené rôzne aktívne látky. Pri tomto type masiek si už môžeme dovoliť aj trochu sofistikovanejšie aktívne látky, pretože tých vo vode rozpustných je na výber viac a sú zväčša aj účinnejšie. V našej ponuke máme zatiaľ iba jednu gélovú masku – anti-pollution liftingovú. V tejto podobe je aj preto, že gél napomáha spevneniu pleti ešte viac. A ak použijete tenkú vrstvu, môžete si z nej urobiť celonočnú masku pre intenzívnejšie pôsobenie. Táto maska pleť intenzívne spevňuje, hydratuje, upokojuje a bojuje proti negatívnym vplyvom slnečného žiarenia, mestského a digitálneho znečistenia. Obsahuje navyše prebiotický komplex, ktorý podporuje obnovu prirodzeného mikrobiómu.

Krémové emulzné masky

Tento typ masiek je veľmi príjemný a nenáročný na aplikáciu. Základom je vodná zložka tvorená kvetinovými a bylinkovými vodami, ktorú dopĺňajú za studena lisované rastlinné oleje. Najdôležitejšou súčasťou sú opäť aktívne látky a emulzie ponúkajú možnosti kombinovania rôznych typov, takže sme sa so zložením vyhrali a prispôsobili ho tak, aby masky poskytli pleti čo najviac benefitov naraz.

Stačí naozaj malé množstvo masky a účinok pocítite okamžite vďaka špecifickým aktívnym látkam, ktoré majú svoj účinok preukázaný klinickým testovaním. Všetky krémové masky pleť hydratujú, bojujú proti negatívnym vplyvom slnečného žiarenia, mestského a digitálneho znečistenia. Obsahujú navyše prebiotický komplex, ktorý podporuje obnovu prirodzeného mikrobiómu. 

Ak potrebujete zmierniť začervenanie, podráždenie, máte na pleti suché „šupinkaté“ miesta, cítite „sťahovanie“ pleti, zvýšenú citlivosť a svrbenie, Hydratačná maska je určená práve pre vás. Pre maximalizáciu účinkov ju môžete použiť aj ako nočnú masku.

Obľúbenou maskou je aj Prečisťujúca maska, ktorá aknóznu a mastnejšiu pleť osviežuje, navracia prirodzené pH, redukuje akné, tvorbu mazu, podporuje efektívne prečistenie a zjemnenie pórov.

Hľadáte niečo, čo vašu pleť rozjasní a zmierni pigmentácie? Nájdete to u nás tiež. Rozjasňujúca maska pleť rozjasňuje, zjednocuje jej tón, minimalizuje viditeľnosť pigmentových škvŕn a začervenanie, napomáha exfoliácii.

Tieto masky sú veľmi obľúbené, preto ich nájdete v ponuke aj vo väčších (cenovo výhodnejších) kabinetných baleniach.

Pozrite si aj našu novinku z limitovanej edície tzv. neurokozmetiky – Relaxing ovenight face mask/Relaxačná nočná pleťová maska. Vďaka obsahu klinicky testovaných aktívnych látok pleť intenzívne hydratuje, upokojuje, znižuje začervenanie pleti a zjednocuje jej tón. Maska obsahuje špecifickú neuroaktívnu zložku TiMOOD™, ktorá stimuluje prepojenie koža-mozog, čím podporuje emociálnu pohodu. Pre maximalizáciu účinkov ju môžete použiť aj ako nočnú masku.

Hydrogélové/biocelulózové masky

Nie je potrebné nič rozrábať, ani nič zmývať po použití – maximálne jednoduché použitie. Iba si ich nalepíte na požadované miesto (očné okolie, alebo tvár) a keďže vďaka svojmu tvaru a konzistencii priľnú na pokožku, môžete sa počas pôsobenia venovať bežným činnostiam bez obmedzení. Takéto masky si naozaj zamilujete.

Pre poriadnu dávku hydratácie určite odporúčame Hydratačnú bio-celulózovú masku , ktorá vďaka obsahu klinicky testovaných aktívnych látok pleť intenzívne hydratuje, upokojuje a efektívne zmierňuje podráždenie v priebehu niekoľkých minút. Ak potrebujete pleť spevniť, máme riešenie – Spevňujúca bio-celulózová maska pokožku intenzívne spevňuje, hydratuje, vyhladzuje a redukuje opuchy. 

Biocelulózový základ týchto masiek dokáže uzamknúť hydratáciu v pokožke, podporuje penetráciu aktívnych zložiek, dokonale sa prispôsobí kontúram tváre a vytvára tzv. “second skin effect”. Preto sú účinnejšie než látkové verzie.

Pozrite si aj naše video o týchto maskách, kde vám ukážeme, ako jednoducho sa používajú.

Špecialitkou sú hydrogélové očné masky, ktoré u nás nájdete v dvoch variantoch. Hydratačná hydrogélová maska pokožku hydratuje, vyhladzuje a upokojuje. Ak máte unavené, citlivé oči, bojujete s prejavmi alergie (svrbenie, začervenanie), táto maska je ideálna ako prvá pomoc. 

Spevňujúca hydrogélová očná maska má špecifický tvar, ktorý pokrýva a ošetruje nielen spodné, ale aj horné viečko súčasne. Pokožku spevňuje, hydratuje, vyhladzuje a redukuje opuchy a tmavé škvrny.

Ako si vybrať správnu masku?

Masku na tvár si zvoľte podľa aktuálneho stavu pleti, ktorý môže byť ovplyvnený rôznymi vonkajšími či vnútornými faktormi, ako je zmena počasia, ročných období, menštruácia, choroba a pod. Nemusíte sa pri výbere nutne (resp. vôbec) riadiť typom pleti, pretože masky pôsobia intenzívne a “nárazovo”, na rozdiel od klasických produktov každodennej starostlivosti, ktoré upravujú pleť v rámci dlhodobého pôsobenia. Môžete tak používať rôzne masky podľa toho, čo práve vaša pleť v tej chvíli potrebuje.

A aký typ je najvhodnejší? Tak toto už záleží naozaj len na vás! Ak sa ponáhľate, nemáte na seba príliš veľa času, vtedy sú najlepšie biocelulózové masky, ktoré po pôsobení nemusíte zmývať a pokračujete ďalej v rutine. Počas pôsobenia zároveň môžete robiť aj iné veci. Ak si chcete užiť chvíľku oddychu pre seba čo najviac, môžete siahnuť aj po zmývateľných maskách a dopriať si zaslúžený relax. No a ak potrebujete intenzívnejšie pôsobenie, vyskúšajte nočné (overnight) masky.

A samozrejme, nezabúdajte, že pleť by mala byť dokonale vyčistená, aby ste umožnili aktívnym látkam pôsobiť.

Multimasking – počuli ste už o ňom?

Horúcim trendom pri aplikácii masiek je multimasking – čiže aplikácia viacerých typov masiek naraz. Tento trend je inšpirovaný kórejskou skincare. Dáva to zmysel, pretože zväčša každá časť tváre bojuje s iným problémom – napr. suchšie líca, čierne bodky na nose, mastnejšia t-zóna, krk a dekolt by si zaslúžili skôr niečo anti-age… Tak prečo to neskúsiť?

Najlepšie tipy na masky pre konkrétne problémy, ktoré použiť v rámci multimaskingu:

Suchšie líca sú zvyčajne častým problémom najmä v zime. Stavte na upokojujúce a hydratačné masky:

Mastnejšia T-zóna/rozšírené póry/čierne bodky – vyznačuje sa nadprodukciou mazu, preto sa v tejto oblasti budú hodiť masky, ktoré maz absorbujú a zároveň prečistia póry:

Dekolt a krk – pokožka je tu jemnejšia a v tejto oblasti sú vrásky viditeľné skôr, preto sa oplatí staviť najmä na spevňujúce a hydratačné produkty:

Ako často používať pleťové masky?

Pleťové masky považuje mnoho z nás za taký sviatočný rituál, ktorý opomínajú úplne, alebo sa mu venujú, iba keď zostane trochu času navyše. Keďže vyživujúce masky na pleť sú skvelým spôsobom, ako dopriať pleti ešte niečo naviac, stojí za to ich zaradiť do svojej rutiny aj častejšie, ako raz za mesiac. Nebojte sa, nezaberie to veľa času, stačí ak si nájdete chvíľku pre seba počas víkendu. No ak sa vám to podarí aplikovať ich aj cez týždeň, vaša pleť bude spokojnejšia, pretože masky sú vďaka vysokej koncentrácii aktívnych látok ideálne aj pri riešení problémov s pleťou.

Odporúčame sa riadiť návodom – väčšinou je ideálne použiť ich podľa typu masky 2-3 krát týždenne, ale napr. hydrogélové očné masky či bio-celulózové pleťové masky môžete používať aj ako intenzívnu kúru každý deň napr. počas jedného týždňa.

Sú domáce masky z kuchyne pre pleť vhodné?

Jednoduchú hydratačnú a upokojujúcu masku si viete pripraviť aj doma – jogurt a med budú na to vhodné. Určite však neodporúčame používať suroviny, ktoré pleť podráždia, ako napr. citrónová šťava či ananás. Počítajte tiež s tým, že suroviny, ktoré jeme, nie sú prispôsobené na používanie v kozmetike hlavne čo sa týka absorpcie aktívnych zložiek. Preto to radšej nechajte na odborníkov a používajte produkty, ktoré boli na tento účel z hľadiska bezpečnosti schválené.

Máte už u nás svoju obľúbenú masku alebo ešte len hľadáte tú správnu? Využite nášho online poradcu, a ten vám na mieru odporučí tú správnu k vašej aktuálnej rutine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *