ROK 2023 V KVITKU: nový eshop, nové produkty, nová výrobňa 

Cestovali sme po svete za inšpiráciou, cestovali sme za vami po Slovensku, vyrábali sme vaše obľúbené produkty a zároveň sme predstavili mnoho nových, ktoré veríme, že už sú tiež vaše obľúbené. Rok 2023 bol plný práce, zážitkov a inšpiratívnych stretnutí. Naša Miška je už školáčka, s Matúšom sme oslávili 10. výročie svadby, v našej voňavej dielni sa objavili nové tváre a verím, že rok 2024 bude pre nás ešte významnejší. 

Nový eshop a nový KVITOK poradca

Náš rok 2023 začal predovšetkých prácou na novom eshope. Bola to pre nás jedna z najzásadnejších zmien od začiatkov nášho podnikania. Veľmi sa teším z podoby, akú sme mu vo finálne dali. To, čo na novom eshope chvíľu chýbalo, bol náš KVITOK PORADCA, ktorý vám odporučí produkty presne na mieru. Nahrádza tak mňa a moje vedomosti, keďže odpisovaniu na vaše maily so žiadosťou o poradenstvo už som naozaj nestíhala. Teraz máte možnosť sa kedykoľvek jednoducho a rýchlo poradiť s tým, čo vás práve trápi. Poradca dokonca vyskladá celú pleťovú rutinu – ako základ, tak aj doplnkové produkty, pričom zohľadňuje vek, typ aj aktuálny stav pleti. Jeho súčasťou je aj dotazník typu pleti. Počas roka pribudla aj jeho doplnková verzia – Darčekový poradca, ktorá vám odporučí ideálne darčeky na rôzne príležitosti. Jednoduchšie to už naozaj byť nemôže!

Medzi ďalšie pozitívne veci, ktoré sa nám podarili, patrí aj newsletter – konečne. Nechceme, aby bol len reklamným kanálom, ale aby naozaj vám prinášal na pravidelnej báze kvalitné informácie, ktoré vám budú nápomocné pri vašom kvitnutí do krásy. A najmä, informujeme vás v ňom o dôležitých akciách, takže ak ste prihlásení, už vám nič neunikne. Aktívnejší sme boli aj na sociálnych sieťach. Rástli sme na všetkých platformách, spustili sme aj náš LINKEDIN, kde sme najaktívnejšou kozmetickou značkou na Slovensku a obľúbili ste si aj naše nové pravidelné rubriky, ako napr. Kvitok búra mýty alebo Skincare tip. 

Produktové novinky a rebrand značky Senses by Kvitok®

Retinol od Kvitku, biocelulózové pleťové masky, voňavé parfémy a mnoho ďalšieho. Počas roka sme predstavili viacero Kvitok produktov a nezaháľali sme ani s vývojom tých, ktoré sa do ponuky čoskoro dostanú. Aj tento rok sa máte na čo tešiť! Pridali sme väčšie balenia obľúbených šľahaných krémov či refilly sprchovacích gélov.

Z nášho eshopu sa po vypredaní nenápadne stratili masážne telové krémy z kolekcie CBD, ale už čoskoro ich nahradí niečo iné – veríme, že lepšie. Chýbať vám dočasne budú aj naše doplnky výživy, ktoré čaká v roku 2024 rebrand.

Najväčším projektom tohto roka bolo predstavenie rebrandu našej farebnej a voňavej značky Senses by Kvitok® a nových produktov, ktoré sú pod touto značkou v predaji. K našim starším kolekciám vôní Glamorous a Fruity, ktoré už veľmi dobre poznáte, sme pre vás pripravili 3 nové – Lovely, Thunder a Universe. Okrem parfumov v tejto kolekcii nájdete aj obľúbené dezodoranty či šľahané telové krémy, ale aj novinky v podobe voňavého telového oleja. Nesmú chýbať ani vzorky, aby ste si vedeli všetko otestovať. Vyberie si naozaj každý!

Inšpiratívne stretnutia s vami 

Viete, že dlhé cestovanie autom nemám až tak rada. Príde mi to neefektívne a mám vždy pocit, že sa všetko deje na západe, kde je to z východu ozaj veľmi ďaleko. Avšak, vždy keď prídeme na miesto nejakej akcie a stretnem sa s vami, cítim sa nesmierne vďačná za to, že som mohla s vami stráviť čas a stretnúť sa osobne. Predsalen, tá spätná väzba, ktorú mi poviete do očí, je neopísateľná a vlieva mi silu do ďalšej tvorby. Prajem si do budúceho roka viac akcií aj u nás na východe, lebo určite tu nie je len Kvitok, ale aj ďalšie skvelé značky! 🙂 

Podarila sa nám aj prvá zahraničná cesta na výstavu v Istanbule, aby sme načerpali nové nápady či našli nových dodávateľov. Okrem akcie Branding, ktorý zabíja, kde sme porozprávali o našej najväčšej chybe, ktorá nás stála desiatky tisíc eur, sme sa v októbri mohli stretnúť aj na Stratégie fórum v Bratislave, kde som bola pozvaná ako spíkerka za slovenské značky. V novembri sme sa pracovne zúčastnili akcie EY bussiness raňajky a tiež skvelého Večera pre ženy v Žiline, kde som porozprávala čo to o našej značke a princípoch, na ktorých stojí.

December sme si nechali voľnejší, žiadne akcie sme neriešili a utiekli sme do tepla, kde sme poriadne zresetovali telo a myseľ.

Solution by Kvitok v salónoch 

Sme radi, že sme tento rok pustili do predaja aj väčšie kabinetné balenia našich SOLUTION produktov, ktoré sa tak rýchlo neminú. Môžete si ich samozrejme zakúpiť aj vy, no primárne využitie majú v kozmetických salónoch, kde sa aj vďaka našej kvalitnej kozmetike o vašu pleť nadštandardne postarajú. Verím, že táto spolupráca so salónmi bude pokračovať a kto vie, možno práve vaša kozmetička začne používať naše produkty. Vie už o nás? 

Akcia Od detí pre deti predčila všetky moje očakávania

Celá naša akcia od Detí pre deti vznikla ako malá rodinná aktivita s myšlienkou, že by sme mohli do toho zapojiť aj deti našich kolegov a našich zákazníkov. V jednu novembrovú nedeľu sme sa stretli s kolegami, tí vzali so sebou aj deti a tie vyrobili krásnych milých anjelikov pre šťastie. Vyrobili sme 100 kusov a za každých 5 eur, za ktorých ste si anjelika kúpili, Kvitok výťažok zdvojnásobil.

Bola som veľmi milo prekvapená, koľko z vás chcelo pomôcť a ako rýchlo sme anjelikov predali, vôbec tom to nečakala a bola som z vašej ochoty pomôcť dojatá. Namiesto plánovaných 100 kusov sme expresne rýchlo predali aj ďalších 100. Určite túto akciu budúci rok zopakujeme a lepšie sa zásobíme aj materiálom, lebo doteraz ešte máte o anjelikov záujem. Spolu sme tak prispeli sumou 2000 eur pre oddelenie detskej onkológie v Košiciach. Veľmi sa z tejto sumy tešíme! 

Ako sme vám zlepšili náladu o 23%

Na Kvitku zľavy nie sú samozrejmosť. Veríme našim produktom, vieme, čo dokážu a čo všetko stojí za ich vývojom, preto zľavové kódy, a veľké výpredaje sú u nás výnimočné. Hlavne tie plošné, ktoré platia na celý sortiment. Jediný “sviatok” v roku je výnimkou a tou je Black Friday víkend. Štyri dni ste mali možnosť nakúpiť väčšinu našich produktov so zľavou 23%. Mnohí z vás ste zľavu využili, dali ste našej baliarni poriadne zabrať, no sme radi, že sme sa vám za vašu celoročnú priazeň mohli poďakovať aj takýmto spôsobom. 

Na našom blogu to začalo žiť viac

S novým eshopom sme zlepšili aj pravidelné pridávanie článkov, aby ste mali viac informácií o tom, ako sa o seba lepšie postarať. Od septembra sme zaviedli novú rubriku: Život v Kvitku, kde sme poodhalili niečo málo z toho, čo sa v našej výrobni dialo. Medzi nové rubriky patria aj rozhovory s našimi zákazníkmi, kde sme vyspovedali zopár tých, ktorí sú s nami už dlhšie.

Nové tváre v našej voňavej dielni

Čím rýchlejšie rastieme, tým viac sme si vedomí aj toho, že to nemôže stáť len na nás dvoch. Rok 2023 sme končili ako tím desiatich ľudí a niekoľkých brigádnikov. Pridali sa k nám Lukáš, Dávid, Paťka a Erika, no a ja už teraz tuším, že toto číslo nebude konečné ani na rok 2024.

Rok 2024 bude prelomový 

V roku 2024 bude našou najväčšou výzvou niečo, čo sme intenzívne riešili posledné roky. Budeme sa konečne sťahovať do našich nových väčších priestorov. Nesmierne sa z toho tešíme. Už len posledné úpravy a my sa nevieme dočkať, ako naša voňavá dielňa narastie!

Vy sa medzitým môžete tešiť na nejaké novinky, ktoré nám v ponuke chýbajú. Pozorne sme si vypočuli vaše želania a budeme sa viac zaoberať napr. lupinami, intímnou hygienou či ochranou a regeneráciou poškodenej pokožky.

Ďakujeme za vašu podporu v roku 2023 a veríme, že budete spoločne s nami kvitnúť do krásy aj v tomto roku. 

Vaša Martina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *