Od detí pre deti na detskej onkológii v Košiciach

Čo je to dobrý skutok?

Naša Miška prišla nedávno zo školy, zobrala si malý zápisníček a vyhlásila, že odteraz si majú za úlohu zapisovať do neho dobré skutky. Pýtala sa nás, čo je to dobrý skutok – či napríklad to, že zje svoju večeru, alebo že si umyje zuby. Hovorím jej: “Dieťa moje, to je každodenná realita života, nie dobrý skutok…”.

“Tak čo s tým teraz? Čo si tam mám zapísať?” – pýta sa ma. 

Šíriť dobro môžeme bez ohľadu na vek

Ale aby to nebolo len o pomoci pri vyberaní riadu z umývačky či vešaní prádla, sme s Miškou vymysleli niečo, čo pomôže aj ostatným. 

Vytiahla som svoje zásoby korálok z mojich začiatkov podnikania a zapojili sme v jednu nedeľu do nášho projektu deti našich kolegov. Akcia mala názov: Od detí pre deti. 

K Miške sa pridala Zuzka, Miško a Emmka, a spolu s kolegami sme všetci vytvárali malých milých anjelikov pre šťastie. Deti mali z toho naozaj zábavu, veľmi sa tešili, že môžu niečo vytvoriť, zároveň pomôžu iným a urobia dobrý skutok. Svoju časť úlohy splnili. No a teraz nastupuje moja časť, pretože Miško už sa netrpezlivo pýta, ako tento projekt pokračuje a máme ho o všetkom riadne a včas informovať. 🙂

Ako to vlastne začalo?

Mám rada kreatívne činnosti (a Miška to zdedila) – vlastne takto, výrobou šperkov, začalo moje podnikanie pred 13-timi rokmi. Všetky pozostatky môjho kreatívneho tvorenia som si odložila pre Mišku. Preto mojím pôvodným plánom bolo, že si budeme tieto prívesky cez víkendy vyrábať len tak, aby sme konečne minuli korálky a mali nejakú spoločnú aktivitu. A že ich budeme posielať ako milé darčeky k objednávkam z nášho eshopu, lebo by sme ich vyrobili viac než dosť a už sme všetkým naokolo anjelikov rozdali minulé Vianoce.

Matúš, ako správny otec, nás vo výrobe podporil a pridal sa. A ako správny biznismen, nám tento plán zároveň hneď zrušil. Nie dávať zadarmo, ale PREDÁVAŤ. Výťažok z tohto predaja potom pošleme niekomu, kto to potrebuje. A KVITOK za každý predaný kus pridá rovnakú čiastku. 

Tento skvelý nápad dostal nový rozmer, keď vtedy Miška prišla so svojím zapísníčkom. Predostreli sme tento plán kolegom a tí boli nadšení. Netrvalo dlho a zorganizovali sme vo výrobni kreatívne dielničky. Vytiahla som svoje korálky, krídelká a klieštiky a pustili sme sa do toho. Deti pripravovali anjelikov, vyberali a kombinovali farby, krídelká, čiapočky… My dospelí sme anjelika dokončili a pripevnili ho na šnúrku.

Deti to zobrali naozaj vážne a miestami bolo náročné farby a veľkosti korálok pekne skombinovať. Napätie a sústredenie sa doslova dalo krájať. 🙂

Na záver sme museli ešte pripraviť kartičky, všetkých anjelikov tam upevniť a deti sa podpísali.

Pri tejto zábavnej spolupráci s našimi deťmi nám vzniklo 100 krásnych príveskov, ktoré si teraz môžete kúpiť v cene 5 eur/kus. Ďalších 5 eur za každý kus pridá KVITOK. 

Anjelika si vďaka šnúrke môžete zavesiť kamkoľvek: na kľúče, tašku, kabelku, či peračník a bude vám robiť radosť počas celého roka. Môžete ho zavesiť aj na Vianočný stromček ako jednu z ozdôbok. Každý anjelik je originál.

Koho by sme touto aktivitou chceli podporiť?

Vyzbierané peniažky by sme chceli darovať oddeleniu detskej onkológie v Košiciach, s ktorým sme sa oficiálne na tejto podpore už dohodli.

Vy dáte 5 eur, my dáme 5 eur a spolu pomôžeme deťom na onkológii zažiť možno aj vďaka nám o trošku lepšie Vianoce. Samozrejme, budeme myslieť aj na personál, ktorý sa o detičky stará, je to veľmi záslužná práca, preto ich plánujeme potešiť aj našimi produktami. Verím, že sa k nám pripojíte, podporíte aktivitu našich detí a vyzbierame sľúbených 1000 eur čo najskôr.

Čo vy na to? Pridáte sa k nám? 

P.S.: Naše deti sú pripravené a odhodlané kedykoľvek vyrobiť ďalších, takže v kútiku duše budem dúfať, že 1000 eur nebude konečná suma.

AJ JA CHCEM POMÔCŤ