Ako si vybrať ten správny produkt?

Kozmetické produkty sú jednou z možností, ako si dopriať niečo navyše, aby sme nielen lepšie vyzerali, ale aj sa lepšie cítili. Verím, že aj produkty Kvitok patria medzi potešenia, ktoré môžete dopriať svojej pokožke a svojej duši.

Chápem však, že tých produktov na našom eshope je viacero a je niekedy pre vás naozaj ťažké sa v ponuke zorientovať. Preto neustále vymýšľame rôzne spôsoby, ako vám to uľahčiť.

 

AKO SI VYBRAŤ VHODNÚ TELOVÚ KOZMETIKU

Telové produkty nie sú natoľko náročné na výber, ako je to u pleťových produktov. Vyberať môžete buď podľa rozdelenia v kategóriách nášho e-shopu (na obrázku vpravo), alebo aj podľa konkrétnych problémov, ktoré vás trápia (na obrázku vpravo).

 

Pri telovej kozmetike sme spustili aj tzv. ONLINE PORADCU, ktorý vám na pár klikov pomôže nájsť vhodný produkt. Ak hľadáte vhodný darček, poradca vám pomôže aj v tomto.

 

 

AKO SI VYBRAŤ VHODNÚ PLEŤOVÚ KOZMETIKU

Zvoliť si tie správne produkty presne pre vašu pleť môže byť niekedy veľká dilema a je naozaj ťažké sa v tom zorientovať. Vyberať by ste mali najmä podľa typu pleti, teda aspoň ten základ, čiže čistenie, tonizácia, pleťový krém a SPF krém. Ako si vybrať podľa typu pleti sa dozviete v týchto článkoch: Rozdiel medzi typom a stavom pleti (a ako si podľa toho nakombinovať tie správne produkty pre krajšiu a zdravšiu pleť) alebo Jednoduchý návod, ako si nastaviť základnú starostlivosť o pleť

Starostlivosť potom viete doladiť podľa aktuálneho stavu, a to doplnkovými produktami ako sú pleťové séra, masky či peelingy, cielené na konkrétne problémy pleti.

 

Pri výbere teda odporúčam brať ohľad nielen na jednotlivé príznaky, ale aj na iné okolnosti.  Z mojich skúseností na základe vašich emailov a správ teda odporúčam riadiť sa najmä vekom, hoci to nie je úplne typ pleti, ale je potrebné brať do úvahy aj podkožné procesy starnutia. A potom sa riaďte sekundárnymi problémami prihliadajúc na predchádzajúcu starostlivosť, pretože paradoxne najviac z vás si u nás zakúpi práve produkty pre Mastnú/Problematickú pleť a pritom najmenej z vás ich reálne potrebuje.

Často sa totiž stáva, že práve na základe nadmernej mastnoty ľudia charakterizujú svoju pleť ako Mastnú/Problematickú pleť, a pritom to môže byť znakom Suchej pleti, ktorá je dehydrovaná, vonkajšími nepriaznivými podmienkami ťažko skúšaná a nadmernou tvorbou mazu sa len bráni ďalšiemu vysušovaniu napr. umývaním mydlom či tenzidovými prostriedkami, alebo používaním produktov s obsahom ropných derivátov.

Taktiež pozor pri tzv. čiernych bodkách, ktoré sú indikátorom najmä mastnej, zmiešanej a problematickej pleti. Je to však skôr kvôli tomu, že pri zvýšenej tvorbe mazu sa v rozšírených a nesprávne prečistených póroch ukladá viac tukových nečistôt. Ak pleť nie je správne prečistená, tzv. čierne bodky sa objavujú u ktoréhokoľvek typu pleti a kozmetiku by sme si mali zvoliť podľa iných kritérií.

Ešte spomeniem ďalší prejav, ktorý vás často mýli pri výbere, a to sú rozšírené póry. Tie sa môžu vyskytovať taktiež u mastnej, zmiešanej a problematickej pleti, ale oveľa častejšie ich nájdeme na pleti zrelej – je to spôsobené narušením podkožnej štruktúry kože napr. degradáciou kolagénu, ktorý vekom degraduje aj samovoľne a nesprávnou starostlivosťou to môžeme značne urýchliť.

Ak ste si zvolili ten váš typ pleti, produkty nájdete v našej ponuke zoradené podľa farieb charakterizujúcich jednotlivé typy:

zelená pre Mastnú/Problematickú pleť

oranžová pre Suchú/Citlivú pleť

ružová pre Zrelú pleť

 

Modrá farba platí pre všetky typy pleti

 

V našej ponuke sa môžete zorientovať podľa TYPU PLETI:

 

PODĽA VEKU a KONKRÉTNYCH PROBLÉMOV:

 

alebo takto: 

 

Momentálne dokončujeme online poradcu aj pre výber pleťových produktov, ten je však veľmi komplikovaný, pretože chceme, aby vám naozaj poradil tak, ako keby som vám to odporučila na mieru ja. Takže ešte chvíľku to potrvá.

 

Zatiaľ nám ale funguje DOTAZNÍK, ktorý pomôže so zaradením do typu pleti.

 

 

Taktiež nájdete na našom BLOGU  rôzne tipy a návody, odporúčam preto zablúdiť aj tam, určite sa dozviete veľa nového.

 

 

Ak si naozaj neviete poradiť, alebo máte špecifický problém, môžete napísať priamo mne na email poradenstvo@kvitok.sk. Rada vám pomôžem s výberom na mieru a v posledných týždňoch som naozaj zamakala aj na svojej rýchlosti, takže ak som mnohým z vás odpisovala po niekoľkých mesiacoch, čo ma naozaj veľmi mrzelo, tak teraz je to zrýchlené na cca 24-48 hodín počas pracovných dní. Robím všetko preto, aby sme pre vás priniesli naozaj kvalitné produkty, ktoré vám pomôžu ku ceste za krajšou a zdravšou pleťou, a takisto vám naozaj rada poradím s komplexnou starostlivosťou.

Netreba však čakať zázraky, pretože mnohé vaše problémy sa nedajú odstrániť len zmenou kozmetických produktov, ale je potrebné na svojom zdraví zamakať aj zvnútra. Verím však, že správna kombinácia starostlivosti o seba zvnútra aj zvonku, tie zázraky robí.