Ako si vybrať ten správny produkt?

Kozmetické produkty sú jednou z možností, ako si dopriať niečo navyše, aby sme nielen lepšie vyzerali, ale aj sa lepšie cítili. Veríme, že aj produkty Kvitok patria medzi potešenia, ktoré môžete dopriať svojej pokožke a svojej duši.

Chápeme však, že tých produktov na našom eshope je viacero a je niekedy pre vás naozaj ťažké sa v ponuke zorientovať. Preto neustále vymýšľame rôzne spôsoby, ako vám to uľahčiť.

AKO SI VYBRAŤ VHODNÚ TELOVÚ KOZMETIKU

Telové produkty nie sú natoľko náročné na výber, ako je to u pleťových produktov. Vyberať môžete buď podľa rozdelenia v kategóriách nášho e-shopu, alebo aj podľa konkrétnych problémov, ktoré vás trápia – nájdete v sekcii s názvom Čo vás trápi?.

Spustili sme aj nášho úžasného pomocníka – tzv. ONLINE PORADCU, ktorý vám na pár klikov pomôže nájsť vhodný produkt. Poradca na Kvitku je inteligentná funkcia, ktorá ponúka zákazníkom personalizované rady a odporúčania týkajúce sa našich produktov. Je to akoby ste mali svojho vlastného kozmetického konzultanta, ktorý vám nielenže pomôže nájsť správne produkty podľa vášho typu pleti, stavu pokožky, potrieb, problémov a preferencií, ale podá ďalšie informácie o konkrétnych problémoch. Ako kozmetický poradca funguje si prečítajte v tomto článku.

AKO SI VYBRAŤ VHODNÚ PLEŤOVÚ KOZMETIKU

Zvoliť si tie správne produkty presne pre vašu pleť môže byť niekedy veľká dilema a je naozaj ťažké sa v tom zorientovať. Vyberať by ste mali najmä podľa typu pleti, teda aspoň ten základ, čiže čistenie, tonizácia, pleťový krém a SPF krém. Ako si vybrať podľa typu pleti sa dozviete v týchto článkoch: Rozdiel medzi typom a stavom pleti (a ako si podľa toho nakombinovať tie správne produkty pre krajšiu a zdravšiu pleť) alebo Jednoduchý návod, ako si nastaviť základnú starostlivosť o pleť

Starostlivosť potom viete doladiť podľa aktuálneho stavu, a to doplnkovými produktami ako sú pleťové séra, masky či peelingy, cielené na konkrétne problémy pleti.

Pri výbere teda odporúčame brať ohľad nielen na jednotlivé príznaky, ale aj na iné okolnosti.  Z mojich skúseností na základe vašich emailov a správ teda odporúčam riadiť sa najmä vekom, hoci to nie je úplne typ pleti, ale je potrebné brať do úvahy aj podkožné procesy starnutia. Prečo? To si môžete prečítať v tomto článku. A potom sa riaďte sekundárnymi problémami prihliadajúc na predchádzajúcu starostlivosť, pretože paradoxne najviac z vás si u nás zakúpi práve produkty pre Mastnú/Problematickú pleť a pritom najmenej z vás ich reálne potrebuje.

Často sa totiž stáva, že práve na základe nadmernej mastnoty ľudia charakterizujú svoju pleť ako Mastnú/Problematickú pleť, a pritom to môže byť znakom Suchej pleti, ktorá je dehydrovaná, vonkajšími nepriaznivými podmienkami ťažko skúšaná a nadmernou tvorbou mazu sa len bráni ďalšiemu vysušovaniu napr. umývaním mydlom či tenzidovými prostriedkami, alebo používaním produktov s obsahom ropných derivátov.

Taktiež pozor pri tzv. čiernych bodkách, ktoré sú indikátorom najmä mastnej, zmiešanej a problematickej pleti. Je to však skôr kvôli tomu, že pri zvýšenej tvorbe mazu sa v rozšírených a nesprávne prečistených póroch ukladá viac tukových nečistôt. Ak pleť nie je správne prečistená, tzv. čierne bodky sa objavujú u ktoréhokoľvek typu pleti a kozmetiku by sme si mali zvoliť podľa iných kritérií.

Ešte spomeniem ďalší prejav, ktorý vás často mýli pri výbere, a to sú rozšírené póry. Tie sa môžu vyskytovať taktiež u mastnej, zmiešanej a problematickej pleti, ale oveľa častejšie ich nájdeme na pleti zrelej – je to spôsobené narušením podkožnej štruktúry kože napr. degradáciou kolagénu, ktorý vekom degraduje aj samovoľne a nesprávnou starostlivosťou to môžeme značne urýchliť.

Ak ste si zvolili ten váš typ pleti, produkty nájdete v našej ponuke zoradené podľa farieb charakterizujúcich jednotlivé typy:

zelená pre Mastnú/Problematickú pleť a takisto zelená pre kolekciu BALANCE

oranžová pre Suchú/Citlivú pleť alebo  ružová pre kolekciu Sensitive

ružová pre Zrelú pleť alebo zlatá pre kolekciu Well aging

Modrá farba v Kvitku platí pre všetky typy pleti, a striebornou sú označené produkty v Solution.

V rozhodovaní a správnom výbere vám pomôžeme aj filtrami produktov – môžete filtrovať produkty podľa typu pleti alebo podľa konkrétnych problémov.

Ak neviete, aký typ pleti máte, skvele nám funguje DOTAZNÍK, ktorý vám so zaradením do typu pleti pomôže.

Taktiež nájdete na našom BLOGU  rôzne tipy a návody, odporúčam preto zablúdiť aj tam, určite sa dozviete veľa nového. Články sú rozdelené do sekcií, aby sa vám ľahšie orientovalo pri tom, čo práve potrebujete na blogu nájsť.

Odporúčame aj naše 2 katalógy, ktoré sme pre vás pripravili v tlačenej verzii, aby ste sa k nim kedykoľvek vedeli rýchlo vrátiť a nalistovať si potrebné informácie. Toto ale nie je obyčajný “katalóg”, kde nájdete len nejaký zoznam našich produktov! Je to komplexný sprievodca a poradca nielen pre výber správnych pomocníkov, ale taktiež aj návod, ako sa o seba správne starať.

O konkrétnych produktoch si dokážete veľa informácií načítať priamo na eshope, preto sme sa tomu v katalógu venovali naozaj minimálne. Sústredili sme sa najmä na to, aby vám katalóg zodpovedal základné otázky najmä čo sa týka starostlivosti o pleť:

  1. prečo sa mám o seba starať?
  2. aký je rozdiel medzi typom a stavom pleti a prečo ho potrebujem poznať?
  3. ako si vytvorím základnú každodennú rutinu?
  4. ako presne postupovať ráno a večer?
  5. podľa čoho si doplniť doplnkové produkty?

Nájdete tam aj tipy pre starostlivosť o vlasy, nezabudli sme ani na telo či zdravie zvnútra.

Okrem takýchto základných informácií sme pre vás, vlastne v spolupráci s vami, našimi zákazníkmi, pripravili top kombinácie produktov pre riešenie vašich najčastejších problémov s pleťou, vlasmi a telom. Pridávame aj informácie o príčinách týchto problémov a ďalšie tipy, ktoré okrem výberu a používania kozmetiky, môžete pre seba urobiť, aby ste problém vyriešili.

Ak si naozaj neviete poradiť, alebo máte špecifický problém, môžete napísať priamo mne na email poradenstvo@kvitok.sk. Rada vám pomôžem s výberom na mieru. Robím všetko pre to, aby sme pre vás priniesli naozaj kvalitné produkty, ktoré vám pomôžu ku ceste za krajšou a zdravšou pleťou, a takisto vám rada poradím s komplexnou starostlivosťou.

Netreba však čakať zázraky, pretože mnohé vaše problémy sa nedajú odstrániť len zmenou kozmetických produktov, ale je potrebné na svojom zdraví zamakať aj zvnútra. Verím však, že správna kombinácia starostlivosti o seba zvnútra aj zvonku, tie zázraky robí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *