Odvrátená strana slnečných letných dní – aké nástrahy prináša letné obdobie pre našu pokožku?

Dovolenky, teplo, oddych, voda, príjemne hrejivé slnečné lúče… To si predstavujem, keď sa povie LETO.

Slnečné lúče zlepšia náladu, podporia imunitu a doplnia aj hladinu vitamínu D, ktorého nedostatok negatívne ovplyvňuje fungovanie nášho organizmu. Ale čo ak slnko, resp. horúce počasie nie je niekedy naším priateľom?

Pozrime sa teraz na to, aké problémy môžu našej pokožke spôsobiť horúce letné slnečné dni…

SUCHÁ, DEHYDROVANÁ, POPRASKANÁ POKOŽKA

Toto je v lete veľmi častý prípad, pretože sa viac potíme a náš organizmu má zvýšenú spotrebu vody. Tento problém sa dá riešiť dôslednou hydratáciou zvnútra aj zvonku. Čiže zvnútra dostatočný pitný režim, podpora krásnej a hydratovanej pleti Beauty drinkom s obsahom kyseliny hyalurónovej a extraktu snežnej huby, či včelníka moldavského pre zlepšenie hydratácie kože a zvýraznenia vašej vnútornej krásy. Navyše obsahuje aj extrakt hrachu, ktorý preukázateľne zlepšuje kvalitu vlasov a zabraňuje ich vypadávaniu.

Vyberať môžete z dvoch sviežich príchutí vhodných na leto – Zelené jablko a Citrón-Limetka.

Doplniť ho môžete aj morským kolagénom – Collagen 5000 prípadne osviežujúcim drinkom Body restart, ktorý navyše podporuje a zrýchľuje mieru bazálneho metabolizmu, čo je výhodné aj pri chudnutí.

Zvonku pokožka v lete ocení najmä hydratačné telové sérum Kyselina hyalurónová. Telové sérum je vhodné pre hydratáciu pokožky celého tela, najmä pri problémoch s nepríjemným „sťahovaním“ kože spôsobenej jej dehydratáciou. Obsahuje kombináciu 2 typov kyseliny hyalurónovej pre okamžité aj dlhodobé zlepšenie hydratácie vašej pokožky.  Suchá pokožka tela, rúk a nôh už s týmto hydratačným telovým sérom nemusí byť viac problémom. 

Predtým však určite treba dbať na správne a šetrné čistenie pokožky, aby nebola zbytočne vysúšaná. Vyskúšať môžete napr. novú sviežu letnú vôňu sprchovacieho gélu Mojito, alebo ak máte výrazné problémy so suchou pokožkou po sprchovaní, odporúčam jednoznačne siahnuť po sprchovacom oleji, kľudne to môže byť aj Feminity.

Jemná starostlivosť platí aj pre ruky, pretože v lete trpia napríklad v záhradke, ale najmä teraz v situácii, kedy si ruky často umývame a dezinfikujeme. Kvalitný krém na ruky je základ!

A ak sú vaše nechty počas leta lámavé a koža v ich okolí suchá a náchylná na tvorbu záderov a praskanie, SOS kúra na nechty vám pomôže vysporiadať sa s týmto problémom a vaše ruky budú pôsobiť upraveným dojmom.

ZVÝŠENÁ TVORBA ZÁPALOV A EKZÉMOV V DÔSLEDKU ZVÝŠENÉHO POTENIA

Čistenie pleti je gro (ako ráno, tak aj večer). Tiež už vieme, ako na to správne a šetrne – pozrite si napr. tento článok o čistení pleti.

SPÁLENIE KOŽE (akútna solárna dermatitída)

Ide o popálenie v dôsledku nadmerného vystavenia pokožky slnečnému žiareniu, ktoré sa prejavuje začervenaním, pálením a svrbením pokožky, v závažnejších prípadoch až vytvorením pľuzgierov a opuchov. Opäť platí, že prevencia je základ, preto odporúčam dôslednú ochranu pred slnečným žiarením vo forme SPF krémov značky Solar tea, ktorú máme sami overenú.

Doplniť ju môžete skvelou a praktickou tyčinkou na reaplikáciu, krémom na extra citlivú pleť či tónovacím krémom, ktorý môžete používať namiesto makeupu – a to od francúzskej značky Alphanova.

Čo s tým, ak sme to so slniečkom prehnali?

Určite siahnite po hydratačnom telovom sére Kyselina hyalurónová, ktoré pokožku hydratuje a upokojí. Ideálna bude kombinácia s olejom po opaľovaní Dotyk slnka, ktorý môžete samozrejme využiť aj ako celoročný telový olej.

PIGMENTÁCIE

Vznikajú v dôsledku pôsobenia slnečného žiarenia (napr. aj v kombinácii s parfémami, parfumovanými telovými produktami, a tiež produktami s obsahom fotoreaktívnych esenciálnych olejov).

Pigmentácie môžeme riešiť dvoma spôsobmi:

  1. prevencia pred ich vznikom: SPF je gro, a potom budú benefitné aj zložky, ktoré pôsobia antioxidačne, čiže podpora ochrany pred UV žiarením, napr. astaxantín, zelený čaj, vitamín C, alebo celá kolekcia Solution…
  2. eliminácia už vzniknutých pigmentácií: Odporúčam zložky, ktoré pigmentácie eliminujú, ako sú napr ovocné AHA kyseliny obsiahnuté v malinovom nočnom kréme, alebo celkovo peelingy – s obsahom AHA kyselín či enzymatický peeling. Ich používanie však striktne odporúčam iba večer, a pokožka nesmie byť poškodená vplyvom slnečného žiarenia – čiže spálená. Pri ich používaní je nevyhnutné opäť dbať na zvýšenú SPF ochranu.

ANTIOXIDAČNÁ OCHRANA A OPÁLENIE

Ak sa nechcete vzdať opálenia, ale zároveň chcete svoju pokožku maximálne chrániť pred nepriaznivým pôsobením UV žiarenia, prinášame vám novinku v podobe hydratačného telového séra TAN ENHANCER podporujúceho antioxidačnú ochranu, aktiváciu opálenia a hydratáciu. Sérum je preto vhodné používať aj po vystavení pokožky slnku – zlepšuje hydratáciu, upokojuje a zmierňuje podráždenie. Sérum je ideálne najmä na letné obdobie a vaša pokožka bude pri pravidelnom používaní dostatočne hydratovaná, chránená pred nepriaznivými účinkami UV žiarenia a zároveň získa dlhodobý prirodzený opálený vzhľad. Nejde však o klasický samoopaľovací produkt – sérum pôsobí v dlhodobejšom horizonte, pracuje na inom princípe než bežné samoopaľovacie produkty a po jeho nanesení nie je na pokožke cítiť žiaden zápach.

UŠTIPNUTIE HMYZOM

Toto je ďalšou nástrahou letných dní a pobytov v prírode. Ale aj na tento problém sme mysleli. Ochranný telový olej Anti Mosquito odpudzuje komáre a v prípade, že už štípance máte, ich zároveň upokojí a zmierni svrbenie.

A mysleli sme v tomto aj na našich najmenších, preto pri výletoch do prírody nezabudnite zbaliť do tašky aj detský ochranný olej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *