7 tipov, ako sa pripraviť na leto

Ani sa nenazdáme a o chvíľku tu máme leto. Prvé silnejšie lúče slnka už pošteklili našu pokožku a my vám prinášame užitočné tipy, ako sa o ňu postarať a čo môžete urobiť, aby ste sa vyhli nepríjemným pigmentáciám, vysušeniu, popraskaniu…

1. Vymeňte olejové produkty za hydratačné emulzie

Hutnejšie a mastnejšie balzamy či oleje sú na zimu skvelé, pretože dobre ochránia pred mrazom a pokožku poriadne vyživia. Ale počas teplejších až horúcich dní siahnite radšej po ľahších emulzných produktoch, ktoré sa lepšie vstrebávajú a budú pokožku intenzívne hydratovať. 

Na pleť môžete vyberať z našich emulzných denných a nočných krémov, ktoré obsahujú kvetinové a bylinkové hydroláty v kombinácii s ľahkými olejmi a aktívnymi zložkami podľa typu pleti.

Šľahané telové krémy vymeňte za ľahkú verziu nášho skvelého hydratačného krému Dotyk prírody. Výborne sa roztiera, skvele sa vstrebáva a zanecháva pokožku zamatovo hebkú a zregenerovanú. 

A ak by vám predsa len bolo tej hydratácie málo, doplňte pod neho telové sérum Kyselina hyalurónová

Olejov a balzamov sa nemusíte vzdávať, no odporúčame ich používať radšej na noc a určite ako podklad používať hydratačné produkty.  

2. Znížte frekvenciu používania exfoliačných produktov

Peelingy sú na odhalenie nových sviežich vrstiev pokožky ideálne, ale v lete to netreba preháňať a je potrebné dbať aj na adekvátnu frekvenciu a následnú ochranu pomocou SPF produktov. 

3. Doplňte antioxidanty

A to nielen, ak máte problémy so zvýšenou tvorbou pigmentových škvŕn. Prevencia pred ich vznikom – SPF krém, je gro, ale benefitné budú aj zložky, ktoré pôsobia antioxidačne, čiže podpora ochrany pred UV žiarením, ako je napr. astaxantín, zelený čaj, vitamín C či celá kolekcia Solution by Kvitok, ktorá je na to špeciálne zameraná…

Určite mrknite hlavne na antioxidačné telové sérum Tan enhancer, ktoré obsahuje nielen silné antioxidanty či hydratačné zložky, ale aj aktívnu látku Melanobronze, ktorá dodá vašej pokožke prirodzené dlhotrvajúce opálenie. 

Ak chcete mať prirodzene hnedú pokožku, bez nutnosti zbytočne sa vystavovať UV žiareniu, toto sérum bude na leto správnou voľbou. 

4. Hladká pokožka bez chĺpkov

Pokožka tela je odhalená počas leta viac, preto mnohé ženy a muži dbajú práve na to, aby ich nôžky (a iné časti tela) boli hladké a bez chĺpkov. Najčastejšou metódou odstraňovania chĺpkov je holenie, ktoré ale pokožku môže podráždiť. Vyskúšajte naše nové telové sérum Hair-less – hydratuje, zmierňuje podráždenie a vďaka obsahu ceramidov napomáha regenerácii a obnove ochrany. Sérum obsahuje klinicky testovaný extrakt cibuliek narcisov, ktorý pri pravidelnom používaní spomaľuje rast chĺpkov, redukuje ich hustotu a je vhodný aj pre ošetrovanie rôznych častí tela, vrátane podpazušia či tváre, ako u žien, tak aj u mužov. 

Môžete si tak užívať obdobie bez chĺpkov oveľa dlhšie. 

5. Pokožka bez celulitídy

Celulitída je strašiakom pre mnohé ženy – nezáleží na váhe, ani na veku. Zabojovať proti nej môžeme rôznymi spôsobmi, no najlepšie účinky dosiahnete kombináciou zmeny stravovania, cvičenia, lymfodrenáže, masáže… Svoje miesto tu určite má aj používanie kozmetických prípravkov, ktoré dokážu zlepšiť prekrvenie, spevniť pokožku a zmierniť viditeľnosť celulitídy.

Pravidelným používaním nášho zoštíhľujúceho a formujúceho krému, ideálne v kombinácii s masážnym olejom Hĺbkový detox a Masážnou kefou na telo, bude vaša pokožka každým dňom pevnejšia.

Tieto účinky si overili aj niektoré naše zákazníčky ešte pred uvedením krému do ponuky, a to v našej mini testovacej štúdii účinnosti. Krém testovali v kombinácii s masážnym olejom Hĺbkový detox a Masážnou kefou s výstupkami. Pozrite si ich výsledky a hodnotenia

6. Hydratujte zvnútra

Správny pitný režim sa považuje za jeden z najdôležitejších faktorov pre krásnu a hydratovanú pleť. Inak ani pleťové krémy či iné hydratačné produkty nebudú spoľahlivo fungovať.

V prvom rade je potrebné hydratovať zvnútra a riešenie intenzívnejšej hydratácie ponúka náš inovatívny Beauty drink. Obsahuje kyselinu hyalurónovú a extrakty snežnej huby či včelníka moldavského pre zlepšenie hydratácie kože a zvýraznenia vašej vnútornej krásy. Navyše obsahuje aj extrakt hrachu, ktorý preukázateľne zlepšuje kvalitu vlasov a zabraňuje ich vypadávaniu.

Vyberať môžete z dvoch sviežich príchutí vhodných na leto – Zelené jablko a Citrón-Limetka.

7. Nezabudnite na vlasy

Vlasy si počas letných mesiacov zaslúžia extra dávku starostlivosti. Ak bojujete s nadmerným vysúšaním vlasov a vlasovej pokožky či blednutím farby, upriamte svoju pozornosť na vlasové produkty Solution by Kvitok

Obsahujú totiž okrem silných antioxidantov aj ďalšie aktívne látky, ktoré chránia vlasy pred vyblednutím, vysúšaním a lámaním. Pre zdravé vlasy je však základom v prvom rade zdravá pokožka, preto sú vďaka prebiotickému komplexu a ceramidom zamerané aj na jej ochranu.