SOLUTION by KVITOK® – komplexná prémiová starostlivosť o vašu pokožku

Pred dvoma rokmi sme ponuku našich prírodných produktov rozšírili o kolekciu prémiovej pleťovej kozmetiky pod názvom Solution by Navia. Hneď od uvedenia do ponuky mala táto kolekcia poriadnu smolu = ak si spomínate, názov Navia sme museli zmeniť na KVITOK®.

Obaly však boli natlačené, preto zmena bola nevyhnutná. Kolekcia bola veľmi úspešná a našli ste si tam aj vaše TOP produkty, ktoré sa stali vašimi každodennými spoločníkmi. Postupne sme pridávali aj ďalšie doplnkové produkty – napr. Anticelulitídny a zoštíhľujúci krém, alebo kolekcia doplnkov výživy, ktorých zámerom je pomôcť riešeniu problémov, ktoré vás trápia, nielen kozmetikou zvonku, ale aj zvnútra.

Časom ste nám písali, že by sa ešte hodili iné typy produktov, ktoré chýbali. Preto sme sa rozhodli posunúť kolekciu Solution na nový level = doplnili chýbajúce, prerobili aktuálne, vyradili nadbytočné… Vznikla tak komplexná starostlivosť o pleť v podobe novej značky SOLUTION by KVITOK®, ktorú budú dopĺňať aj produkty starostlivosti o vlasy, telo a ďalšie doplnky výživy, aby sme mohli spolu vyriešiť vaše problémy rýchlejšie a efektívnejšie.

S tým súvisel celkový rebrand aj v znamení zmeny obalov a loga.

Aké zmeny sa vlastne udiali oproti tomu, na čo ste boli predtým zvyknutí?

OBALY

Pre značku Solution by Kvitok® sme namiesto svetlého skla zvolili ako hlavný obalový materiál tmavé sklo, ktoré je síce drahšie, ale je jedným z najideálnejších obalových materiálov pre udržanie najvyššej kvality vzácnych rastlinných extraktov, nerafinovaných olejov a masiel či hydrolátov, ktoré v rámci receptúr používame. Tie môžu vplyvom svetla ľahko degradovať. Minimalizovali nielen plastové airless obaly z predošlej kolekcie, ale aj plastové súčasti obalov, ako sú vrchnáky a krytky téglikov, a nahradili ich vrchnákmi z dreva a hygienickými fóliami z hliníka.

Úplne sme sa zbavili plastových airlessov, ktoré síce boli pohodlnejšie pre aplikáciu, ale zároveň boli problematické pre separovanie, keďže ide o obaly zo zmesného materiálu, čiže reálne nerecyklovateľné. Áno, sme si vedomí, že tento odvážny krok sa nebude páčiť každému. Veríme však, že je to krok vpred, a že túto zmenu pochopíte. Keďže najväčšou výhodou airlessov je to, že aplikácia je maximálne hygienická, mysleli sme na to aj pri nových téglikoch, a ku každému krému je pribalená kozmetická špachtlička pre uľahčenie manipulácie. Každý produkt v tégliku je okamžite po výrobe zaviečkovaný hliníkovým viečkom, ktorý chráni obsah, až kým sa k vám nedostane.

VYRADENÉ/ZMENENÉ/NOVÉ PRODUKTY

V predchádzajúcej kolekcii bolo 17 produktov rozdelených podľa typu pleti. Nová pleťová kolekcia si však vyžadovala zmenu v skladbe produktov, preto sme niektoré museli vyradiť, ak sme chceli pridať chýbajúce, aby to malo logiku a bolo to pre vás jednoduchšie.

Ide napríklad o čistiace pleťové oleje, ktoré predtým boli rozdelené podľa typu pleti. Nový Čistiaci a odličovací olej 2v1/Oil cleanser and makeup remover vznikol kombináciou receptúr čistiacich olejov predchádzajúcej kolekcie, pričom je doplnený o ďalšiu aktívnu látku – Prorevive Blemish Balm Complex.

K nemu pribudol ako druhý krok Čistiaci pleťový gél/Purifying gel cleanser, ktorý pôsobí mierne exfoliačne, preto je ideálny pre hĺbkové prečistenie pleti. Je vhodný ako druhý krok čistenia alebo ranný čistič.

Z ponuky zmizli tiež krémové peelingové masky, ktoré sú nahradené samostatnými peelingami a samostatnými maskami, aby ste si vedeli starostlivosť o pleť doladiť čo najlepšie.

Zmena sa dotkla aj pleťových krémov, ktoré predtým boli rozdelené nielen podľa typu pleti, ale aj podľa veku na 30, 40 a 50+. Teraz už rozdelenie zostáva len podľa typu pleti, pričom pleťový krém WELL AGING je vhodný pre všetky vekové kategórie zrelej pleti. Základné zloženie zostalo rovnaké, zmenil sa však emulgačný systém, vďaka čomu sa krémy lepšie a rýchlejšie vstrebávajú do pokožky, pričom nezanechávajú lepivý pocit, ako ste niektorí mali po aplikácii predchádzajúcich krémov so starou receptúrou. Pridali sme do nich navyše ceramidy a prebiotický komplex, aby sme posilnili vlastnú obrannú schopnosť vašej pokožky a bola tak dokonale chránená pred všetkými nepriaznivými vplyvmi.

Čiastočne zmenili zloženie aj pleťové séra, Spevňujúce pleťové sérum/Firming face serum – WELL AGING bolo obohatené o aktívnu látku PoreAway, zameranú na prečistenie a elimináciu rozšírených pórov spôsobených starnutím pleti. Prečisťujúce pleťové sérum/Purifying face serum – BALANCE bolo obohatené o aktívnu látku Phycosaccharide® ACG, ktorá pomáha regulovať produkcia séba, inhibovaje rast P.Acnes a S.Aureus, čím sa znižuje tvorba akné a zápalov. Konzistenčne zostali všetky pleťové séra rovnaké, sú založené na báze dočasnej emulzie, ako ste aj boli zvyknutí, a po aplikácii zostáva na pokožke príjemný zamatový pocit.

Čo sa vôbec nezmenilo, sú pleťové vody. Tie boli ľahké, príjemné a svieže aj predtým, a zostali rozdelené podľa typu pleti.

Zatiaľ je v ponuke pleťová kolekcia, ale ako sme sľúbili, pribudnú aj iné produkty, ako je kolekcia pre starostlivosť o vlasy či kolekcia obsahujúca CBD.

Zostali sme verní našim princípom a SOLUTION by KVITOK® vám aj naďalej ponúka  to najlepšie z prírody: výživné rastlinné oleje, rastlinné extrakty či aromaterapeutické účinky esenciálnych olejov v spojení s vedecky podloženými štúdiami účinnosti surovín na základe klinických štúdií. To všetko bez obsahu syntetických parfumov, ropných derivátov a dokonca aj bez nutnosti pridania klasických konzervačných látok vďaka špeciálne vyvinutej samokonzervačnej receptúre. 

V „dobe chemickej“, ako ju dnes mnohí nazývajú, sa stále viac ľudí vracia k prírodným výrobkom a slogany „bez chémie“ sa obľubou používajú, aby sa zvýšila ich predajnosť. Chémia je však základom nášho života a bez chemických procesov nemôže fungovať ani naša pokožka. Jednotlivé zložky kozmetických produktov (bez ohľadu na ich prírodný či syntetický pôvod) reálne ovplyvňujú jej fungovanie. Pokožka je síce samostatným orgánom, no so zvyškom tela je prepojená, je preto nesmierne dôležité zvážiť, čo si na ňu nanesieme, aby sme zbytočne nenarušili jej funkcie.

Pomocou kozmetiky sa vnútorné pochody organizmu nedajú ovplyvniť, a práve problémy vo vnútri sa prejavujú na našej koži. Základom krásnej a zdravej pokožky je preto v prvom rade zdravé telo. Často si však nedokonalosti na pleti, ktoré nás tak trápia, spôsobujeme aj sami nesprávnou starostlivosťou a používaním nesprávnych produktov. 

Väčšina výrobcov kozmetiky sa sústreďuje najmä na to, aby produkt potešil vaše zmysly – príjemne voňal, ľahko sa roztieral a zanechal pokožku na dotyk jemnú a hebkú. Dopomáhajú si pri tom zložkami, ktoré sú v produkte úplne zbytočné, nemajú pre pokožku benefity a zbytočne ju zaťažujú. Sú to najmä syntetické parfumy, ropné deriváty, silné konzervanty alebo farbivá. Pokožka je už tak utrápená nepriaznivými vplyvmi nášho životného štýlu, počasia, smogu a v posledných rokoch aj „elektrosmogu“, takže by sme mali k starostlivosti o ňu pristupovať jednoducho, jemne, šetrne a zároveň precízne.

SOLUTION by KVITOK® sa sústreďuje na ich skutočné riešenie, či už pomocou produktov založených na báze aktívnych látok s klinicky overenými účinkami, ktoré pomáhajú riešiť problémy zvonku aj zvnútra, alebo poradenstvom pre správnu starostlivosť o pleť.

Najdôležitejšou úlohou kozmetických produktov je zachovať čo najdlhšie jej prirodzenú hydratáciu, poskytnúť vyváženú starostlivosť pre rýchlu regeneráciu a zabezpečiť ochranu pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Receptúry produktov SOLUTION by KVITOK® boli pripravené s ohľadom na vaše najčastejšie problémy prejavujúce sa na pleti a sú rozdelené do 3 hlavných kategórií – SENSITIVE, BALANCE a WELL AGING, ktoré dopĺňajú produkty vhodné pre všetky typy pleti. 

Poďte do toho spolu so mnou a naučím vás, ako využiť silu kozmetických produktov na maximum.