Ako si pomocou Solution by Kvitok® vytvoriť rutinu prispôsobenú potrebám vašej pleti?

Ako každá značka, aj tá naša má svoje princípy, ktoré tvoria základ celej filozofie a značku charakterizujú. Jedným z najdôležitejších pilierov SOLUTION by KVITOK® je správna a logická starostlivosť o pleť. 

Ak chcete maximálne využiť silu kozmetických produktov, musíte ich vedieť správne používať. To znamená venovať energiu aj krokom starostlivosti o pleť, ktoré ste doteraz možno nepovažovali za potrebné. 

Napríklad používanie pleťového krému bez správneho vyčistenia pleti sú nielen zbytočne vyhodené peniaze, ale navyše môže dochádzať k ďalšiemu upchávaniu pórov. Preexfoliáciou (teda nadmerným používaním peelingov a produktov s obsahom kyselín) si zase môžete narušiť ochrannú bariéru a pokožka bude suchá, citlivá, dehydrovaná či naopak nadmerne mastná a aknózna. 

 

Základné produkty by ste si mali vyberať na základe svojho typu pleti, s prihliadnutím na prebiehajúce zmeny starnutia kože.

Základ by mal tvoriť:

 1. produkt pre šetrné odlíčenie a čistenie (môže byť aj jeden, ale treba ho použiť 2 krát, keďže ide o 2 samostatné kroky)
 2. produkt pre tonizáciu a zlepšenie hydratácie (komplexnejšia pleťová voda alebo kvetinová/bylinková voda)
 3. produkt pre hydratáciu a ochranu pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi (pleťový krém, ideálne emulzný typ – teda na báze vodnej zložky)
 4. počas dňa nezabúdajte na ochranu pred UV žiarením – krém s SPF aspoň 30 (a mal by to byť opäť samostatný produkt, nakoľko produkty 2v1 obvykle nedokážu plniť svoje funkcie na 100%, čiže neodporúčam spoliehať sa ani na bb krémy či make-upy s SPF faktorom – nepoužijete ich v dostatočnom množstve)

 

Netreba hneď na úvod kombinovať “piate cez deviate”, ale ak už si zvolíte produkty, ktoré chcete vyskúšať, nechajte ich pracovať. Väčšinou po cca 3-6 týždňoch poctivého používania takejto komplexnej starostlivosti sú viditeľné aj prvé výsledky. Samozrejme, záleží od konkrétnej osoby a stavu pleti. Práve preto je dôležité nehodnotiť kozmetické produkty po prvých použitiach, ale je potrebné dať si naozaj čas na vyskúšanie takejto komplexnej starostlivosti. Je nezmysel hodnotiť produkty podľa vzoriek! Tie neslúžia na zisťovanie vhodnosti produktu pre vašu pleť, ale najmä na zistenie akútnej reakcie na nejakú zložku či sledovanie konzistencie a aplikácie – čiže sú ideálne na tzv. patch test, ktorý by ste mali urobiť pred každým prvým použitím nového produktu. Ten slúži na odhalenie alergických reakcií, obzvlášť ak ide o prírodnú kozmetiku, ktorá ani zďaleka nie je hypoalergénna, ako si mnohí myslia.

Po nastavení základnej starostlivosti môžete skúšať, meniť, kombinovať a hľadať to naj pre seba a svoj typ pleti, aby ste doladili zvyšok. Ak teda testujete novú starostlivosť, sledujte ako sa cíti vaša pleť, aké zmeny nastávajú a či je to v poriadku. Ak áno, potom môžete pokračovať a doplniť produkty, ktoré pomôžu s riešením aktuálneho stavu pleti. Určite však nečakajte, že za mesiac takýto základ o pár produktoch vyrieši všetky vaše problémy s pleťou. Môžete sa hrať, skúšať nové veci, ktoré prispievajú k zlepšeniu vašich nedostatkov a konkrétnych problémov. Zvážte, čo by ste potrebovali vyriešiť, aké problémy vás trápia, či naozaj ide o vec, ktorú kozmetika dokáže riešiť, alebo len zmierňovať.

 

Je teda veľký rozdiel medzi tým, čo je TYP PLETI a čo je STAV PLETI. Prečo by sme mali vedieť, aký je rozdiel medzi typom a stavom pleti?

Pretože to môže ovplyvniť spôsob, akým sa pozeráte na svoju pokožku, ako sa o ňu staráte a ako ju “liečite”. Pomôže vám to vybrať si vhodné produkty a pochopiť, čo sa dá zmeniť k lepšiemu a ako sa to dá zmeniť.

Taktiež to pomôže pochopiť rozdiel medzi tým, čo dokážete ovplyvniť zvonku – teda starostlivosťou o seba a výberom vhodnej kozmetiky. A či vôbec kozmetika dokáže vylepšiť to, čo by ste chceli, alebo budete potrebovať komplexnejší zásah aj zvnútra.

Viac si o tom určite prečítajte v nasledovnom článku, pretože bez toho, aby ste pochopili rozdiel, bude pre vás ťažké naozaj vyriešiť svoje problémy s pleťou: Rozdiel medzi typom a stavom pleti (a ako si podľa toho nakombinovať tie správne produkty pre krajšiu a zdravšiu pleť)

 

Z čoho môžete vyberať?

Kolekcia Balance

Kolekcia BALANCE je zameraná na potreby pleti do veku cca 30 rokov, je vhodná najmä ako základná starostlivosť pre mladú problematickú, mastnú či zmiešanú pleť, s výskytom zapálených povrchových a podkožných vyrážok, nadmernou tvorbou mazu či rozšírenými pórmi. 

Produkty napomáhajú prečisteniu pleti, hydratujú, zmierňujú zápalové reakcie a regulujú tvorbu mazu. Zároveň sa zameriavajú na posilnenie obranyschopnosti pokožky a na ochranu pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi, najmä v súvislosti s účinkami UV, IČ a modrého žiarenia.

 

Kolekcia Sensitive 

Kolekcia SENSITIVE je vhodná pre bežnú každodennú starostlivosť o normálnu pleť, do veku cca 30 rokov, ale najmä pre podráždenú, začervenanú, svrbivú, citlivú pokožku, so suchými šupinkatými miestami, ktorá potrebuje extra dávku hydratácie a výživy.

Produkty poskytujú pleti hĺbkovú hydratáciu, upokojujú podráždenú pokožku, zmierňujú jej začervenanie a svrbenie. Zároveň sa zameriavajú na posilnenie obranyschopnosti pokožky a na ochranu pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi, najmä v súvislosti s účinkami UV, IČ a modrého žiarenia.

 

Kolekcia Well aging

Kolekcia WELL AGING je ideálna pre zrelšiu pleť vo veku cca od 28-30 rokov a viac. Vtedy už dochádza k podkožným zmenám v súvislosti s prirodzeným starnutím pleti, a ak ste včas nepodchytili preventívnu starostlivosť, na pleti sa začínajú prejavovať prvé známky starnutia: pleť stráca pružnosť, je suchá, citlivá, drsná, nachádzame na nej rozšírené póry, pigmentové škvrny či vrásky. 

Produkty sú zamerané na redukciu príznakov starnutia pleti s dôrazom na hydratáciu a zdravé starnutie pokožky.  Zároveň sa zameriavajú na posilnenie obranyschopnosti pokožky a na ochranu pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi, najmä v súvislosti s účinkami UV, IČ a modrého žiarenia. V prípade problémov ako je akné, nadmerná tvorba mazu či podráždenie, môže byť základ tejto kolekcie kombinovaný s doplnkovými produktami iných kolekcií. 

 

Tieto 3 kolekcie sú pre lepšiu orientáciu odlíšené farebne (ružová, zelená a zlatá farba) a dopĺňajú ich produkty striebornej farby, ktoré sú vhodné pre každého bez ohľadu na typ pleti, a ide najmä o základné čistiace produkty alebo pleťové masky a peelingy či pomôcky.

 

Všetky pleťové produkty SOLUTION by KVITOK® sme pre lepšiu orientáciu a jednoduchšie používanie očíslovali podľa toho, ako a kedy by ste ich mali používať, pre dosiahnutie najlepších výsledkov. Už sa nemôžete pomýliť.

Celú komplexnú rutinu tvorí 8 krokov, ktoré sa navzájom dopĺňajú. Niektoré kroky sú základné, na tie je potrebné nájsť si pár minút každý deň. Ďalšie sú doplnkové, stačí ich zaradiť do rutiny pár krát do týždňa. 

 Celá komplexná rutina by mala byť tvorená týmito krokmi/produktami: 

 1. Odličovací a čistiaci olej (Oil cleanser and make-up remover 2in1)
 2. Čistiaci gél (Purifying gel cleanser)
 3. Pleťový peeling (Fruit enzyme face peel/Fruit acid face peel)
 4. Pleťová maska (Anti-pollution Purifying/Brightening/Lifting/Hydrating face mask)
 5. Toner (Soothing/Purifying/Firming face toner)
 6. Sérum (Soothing/Purifying/Firming face serum/Instant lifting eye serum)
 7. Krém (Soothing/Purifying/Firming face cream)
 8. Ochrana pred UV žiarením (krém s SPF)

 

Každodenná rutina – BASIC/JEDNODUCHÝ ZÁKLAD

Keď si nájdete ten správny základ pre svoj typ pleti, môžete k nemu ľahko doplniť produkty, ktoré pomôžu s aktuálnym stavom.

Základ by mal byť tvorený nasledovnými krokmi v tomto poradí:

Ráno: 2, 5, 7, 8

Večer: 1, 2, 5, 7

 

Takáto starostlivosť je vhodná vtedy, keď nastavujete novú rutinu, ak potrebujete zjednodušiť starostlivosť kvôli podráždeniu, alebo ak máte pleť mladú bezproblémovú.

 

ADVANCED/ROZŠÍRENÁ PRE EFEKTÍVNEJŠIE RIEŠENIE STAVU PLETI: 

Doplnkovú starostlivosť (peeling, maska, sérum) si môžete k vášmu základu vyberať aj z iných kolekcií a obmieňať počas striedania ročných období, životných období alebo menštruačného cyklu, ktoré sa môžu prejaviť zvýšenou tvorbou zápalov. Takto si nastavíte na mieru šitú rutinu. 

Rozšírená starostlivosť by mala byť tvorená nasledovnými krokmi v tomto poradí:

Ráno: 2, 5, 6, 7, 8

Večer: 1, 2, 5, 6, 7

+ 1-3x týždenne (ideálne večer) môžete pridať pleťový peeling a/alebo masku v tomto poradí: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

 

Jednoduchšie to už byť nemôže!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *