Ultra rýchly návod ako začať so starostlivosťou o pleť.

Tento článok nebude taký dlhý, ako obvykle moje články bývajú, a viem, že mnohým sa nechce čítať, takže bez zbytočných slov a obrázkov, poďme na to!

 

KROK č.1 – Urobte si test typu pleti

Podľa neho zistíte, ktoré produkty by mohli byť vhodné ako základná starostlivosť.

Tento test nájdete tu: TEST TYPU PLETI

 

KROK č.2 – Zvoľte si základnú starostlivosť podľa výsledku

V prvom rade je potrebné zvoliť si základ. Čo je základ?

  • Čistenie
  • Tonizácia
  • Hydratácia/ochrana

Ak sa líčite, k základu patrí aj odlíčenie – čo je samostatný krok.

 

Na začiatok potrebujete 4 základné produkty:

  1. produkt na čistenie/pleťový čistič
  2. produkt na tonizáciu/pleťová voda
  3. produkt na hydratáciu a ochranu/pleťový krém
  4. produkt na ochranu pred UV žiarením/SPF krém

Vyberajte podľa vášho typu pleti, resp. veku, bez ohľadu na aktuálne problémy, ako sú napr. pigmentové škvrny, rozšírené póry, sem tam vyrážka, jazvičky po akné a pod. Prečo zohľadniť aj vek? Prečítajte si tento článok: 4 dôvody, prečo zohľadniť starnutie pleti pri výbere pleťovej kozmetiky

Príklady konkrétnej zostavy rutiny pre rôzne typy pleti nájdete na našom blogu:

starostlivosť o pleť normálnu/suchú/citlivú

starostlivosť o pleť mastnú/problematickú/zmiešanú

starostlivosť o pleť po 30-tke

 

Produkty, ktoré ste si zvolili ako základ, používajte 4-6 týždňov a dôsledne sledujte reakcie pleti. Nepridávajte iné produkty. ČAKAJTE NA REAKCIE PLETI.

 

KROK č.3 – Nie je to ok? Vymeňte jeden z produktov

Opäť bude potrebné dôsledne sledovať zmeny. Pokračujte, kým nenájdete tú správnu zostavu. Áno, viem, že tento krok je maximálne zdĺhavý, ak to nefunguje hneď na prvý krát, ale mnohí robia chybu práve v tom, že základ nenastavia dobre a potom nemajú na čom stavať ďalej.

Nečakajte tiež od základnej rutiny zázraky, pretože to väčšinou ani nevyrieši vaše problémy s pleťou, ktoré sú často iba aktuálnym stavom, ktorý sa dá korigovať doplnkami. Tu ide o to, aby ste si vybrali produkty, ktoré môžete potom rozšíriť o ďalšiu nadstavbu podľa aktuálnych problémov, napr. zmena ročných období a s tým súvisiaca potreba zvýšenej hydratácie, citlivosť, alebo aj zvýšená tvorba vyrážok v rámci menštruačného cyklu, stresu, nosenia rúšok… To všetko sú problémy, ktoré nedefinujú typ pleti, a teda ani zväčša nevyžadujú totálnu zmenu celej rutiny, stačí ju doladiť doplnkami.

Vyvstáva tu otázka, alebo skôr výhrada k tomu, že ak vám to nesadne na prvý krát, budete musieť investovať do ďalších produktov. Chápem, že je to problém, no ak chcete nájsť pre svoju pleť tú správnu starostlivosť, nejde to inak. Neskrátite si túto cestu ani vzorkami, nakoľko tie nevydržia toľko použití a produkty ani nestihnú urobiť to, čo by mali, aby ste zodpovedne mohli povedať, že je to pre vás ten správny produkt.

 

KROK č.4 – Je to ok? Našli ste správny základ? Zaraďte ďalšie produkty

Teraz môžete zaradiť ďalšie produkty, ako je peeling, maska, môžete aj sérum alebo olej, kľudne ich v rutine môže byť viacero naraz, zamerané na riešenie konkrétnych problémov.  Samozrejme, opäť postupne po jednom produkte a sledujte aspoň pár dní, ako pleť reaguje.

Prečo to robiť postupne? Ak pridáte veľa produktov naraz, a stane sa, že pleť zareaguje zle, alebo sa nezmení nič k lepšiemu, nebudete vedieť, ktorý produkt vymeniť a doladiť.

Nesnažte sa všetky problémy vyriešiť naraz, vyberte si jeden “najzávažnejší” a nájdite si produkt, ktorý cieli na jeho riešenie.

 

Čo všetko môže spadať pod konkrétne stavy pleti, ktoré sa dajú riešiť doplnkovými produktami:

 

Skúste využiť aj nášho online poradcu, ktorý vám na pár kliknutí poradí, ako zostaviť tú správnu starostlivosť na mieru.

ONLINE PORADCA