Nenechajte svoju pokožku v zime trpieť

Teplota na stupnici nezadržateľne klesá a prehupli sme sa do najchladnejšej časti roka. Naša pleť v zime trpí omnoho viac ako inokedy. Mráz, studený vietor, sneh a náhle zmeny teplôt pri prechode z vykúrenej izby do chladu pokožku vyčerpávajú a obmedzujú jej regeneračnú schopnosť. V posledných týždňoch nám pribúdajú desiatky správ s otázkami o starostlivosti a ochrane pleti počas zimného obdobia. Rozhodla som sa preto spísať niekoľko rád, ktoré môžu pomôcť aj vám.

 

V zimnom období je kvôli nízkym teplotám nižšia aj vlhkosť vzduchu, čo pleť zaťaženú chladom vysušuje, a tak je bežným javom zhoršenie problémov ako psoriáza, dermatitída alebo ekzém. Základným pravidlom je preto pleť chrániť a dodatočne vyživovať viac ako napríklad v jarnom či jesennom období. Jednotlivé rady som rozdelila podľa častí tela, ktoré chlad znášajú najhoršie.

 

Tvár

Teplá bunda, vysoké topánky, čiapka a rukavice – to všetko udrží v teple väčšinu nášho tela, no tvár si to v zime odtrpí. Práve ona je totiž najviac vystavená všetkým vplyvom chladného počasia. Pre jej ochranu odporúčame pravidelne používať hutnejšie krémy, bez vodnej zložky. V našom e-shope ich nájdete síce zaradené v sekcii nočnej starostlivosti, no v zime sú vhodné práve na mrazivý deň, kedy pleť dostatočne ochránia. V závislosti od typu pleti odporúčame napríklad:

Avokádový krém pre mastnú pleť

Mangový krém pre suchú a citlivú pleť

Olivový krém pre zrelú pleť

Popri ochrane by sme nemali zabúdať ani na dodatočnú výživu, ktorá pomôže pleť udržať pružnú a sviežu aj pri chlade a prechodoch z tepla do zimy. Zaujímavou možnosťou môžu byť pleťové séra a balzamy. Rovnako ako pri krémoch, odporúčame vybrať si podľa typu svojej pleti:

Vyvažujúce sérum pre mastnú pleť

Vyživujúce sérum pre suchú a citlivú pleť

 

Anti agin nočné sérum 30+

 

Špeciálnu pozornosť si určite zaslúži aj okolie očí, kde je pokožka tváre najtenšia a mnoho z nás trpí v zime problémami s popraskanými cievkami a podráždenou pokožkou práve na tejto časti tváre. Pomôcť vám môže napríklad očné sérum s ginkgom a Q10.

 

Skvelou voľbou bude taktiež ochranné sérum s rastlinnými ceramidmi, ktoré posilňujú štruktúru kože a dopĺňajú ochranný film.

 

Telo

Pocit tepla v mrazivom počasí má rád asi každý. Viac vrstiev oblečenia v kombinácii so suchým vzduchom však dokážu telo vysúšať a často sa môže dostaviť aj začervenanie a šúpanie pokožky. Ako prevencia môže dobre poslúžiť sprchovací balzam Sladké pokušenie, ktorý je plný voňavého kakaového masla a počas sprchovania nevysušuje tak ako bežné sprchovacie gély či mydlá.

 

Dodatočnú výživu pokožke tela dodá extra výživný balzam na telo s kakaovým maslom.

Aj pri pokožke tela platí, že zimou sa vyčerpáva omnoho viac. Popri akomkoľvek produkte preto dbajte na teplé oblečenie a šetrnejší prístup než v jarnom či jesennom období.

 

Vlasy

Nemusí sa to na prvý pohľad zdať, no vlasy zimu a chlad nemajú veľmi rady. Nosenie čiapky, mráz a spomínané zmeny teplôt vlasy oslabujú. Nejedna žena dôverne pozná problém s rýchlejším vypadávaním namáhaných vlasov v zime. Pomôcť môžu produkty na posilnenie vlasov. Veľmi dobré ohlasy od vás dostávame na šampón Maca.

Z môjho pohľadu je však dôležitejšie ako šampón vhodne zvolené vlasové sérum, ktoré vyživuje a chráni priamo pokožku hlavy a vlasové korienky. Odporúčam posilňujúce vlasové sérum.

Vlasový sprej s ceramidmi zasa chráni vlasy vysúšané mrazom, teplom a fénovaním.

Odporúčame tiež zaradiť vlasový kondicionér, ak ste ho doteraz nepoužívali. Vaše vlasy vám najmä v zime za to poďakujú.

Ruky

Ekzémy, vysušená a popraskaná koža na rukách trápi v studenom počasí mnohých z nás. Hlavne rukavice, neustále šúchanie a namáhanie rúk pokožku nadmerne zaťažujú. Okrem ochrany pred zimou nezabúdajme preto ani na dodatočnú výživu a regeneráciu. Denný krém s nechtíkom pomôže rukám zvládnuť namáhavý zimný deň oveľa lepšie.

Regeneračný balzam Jemné ruky zase hĺbkovo regeneruje ruky počas noci. Pred spaním si naneste hrubšiu vrstvu balzamu a natiahnite si na ruky bavlnené rukavice. S touto dvojicou produktov už viac vaše ruky nebudú suché a popraskané.

Dámam odporúčam venovať trochu viac pozornosti aj nechtom. Tie sú v zime o čosi krehkejšie a môžu sa lámať. Pomôcť môže olejový kúpeľ v mandľovom alebo arganovom oleji, ktorý zahrejte a končeky prstov doň na 15 minút ponorte. Zvyšok oleja vmasírujte do nechtov a končekov prstov.

 

 

Pery

Nezabudli sme ani na krehké pery. Koža na perách je tenšia a jemnejšia a preto sú pery náchylnejšie na poškodenie pri nepriaznivých vplyvoch vonkajšieho prostredia (sucho, silný vietor, zmeny teplôt). Doprajte preto svojim perám potrebnú výživu a ochranu, ktorú si zaslúžia. Napríklad pomocou Regeneračného balzamu s obsahom koenzýmu Q10.

Balzam na pery Neutral zase neobsahuje žiadne esenciálne oleje, a má neutrálnu vôňu, vďaka čomu je vhodný aj pre mužov alebo deti.

 

 

 

Veríme, že zima vám a vašej pokožke nespôsobí vážne ťažkosti. Venujte svojmu telu a starostlivosti o pokožku viac času. Dôležité je, aby ste k nej boli nežní. Všetky produkty, ktoré cez zimu používate nanášajte jemnými pohybmi, netlačte. Pokožka je vyčerpaná a citlivejšia. Doprajte jej dostatok oddychu, pokoj a teplo. Určite to zvládnete.

 

Máte skúsenosť s niektorým z našich produktov? Budeme radi, ak nám napíšete.