Citlivá pokožka našich najmenších si zaslúži citlivý prístup

Jemná pokožka bábätiek potrebuje špeciálnu starostlivosť, a keďže aj my sme už rodičmi, chceli sme pre naše dievčatko to najlepšie. Bábätká nepotrebujú pri starostlivosti o ich pokožku príliš veľa kozmetických produktov, v našej ponuke tak nájdete základné produkty, ktoré sami dennodenne využívame.

Detská pokožka je citlivejšia a tenšia než naša “dospelácka”, preto najmä počas chladných mesiacov vyžaduje citlivý prístup. Tradičné kozmetické produkty obsahujú rôzne syntetické látky, konzervanty, či umelé parfumy, ktoré pokožku zaťažujú. Nezriedka v detských produktoch nájdeme aj minerálne oleje, ktoré majú síce dobré technické vlastnosti, takže pokožku dokážu pred mrazom ochrániť, ale úplne nahrádzajú vlastný ochranný film kože. Pokožka sa tak stáva závislou na opätovnom dodaní, inak je suchá, citlivá, začervenaná, šúpe sa… Pre pokožku majú nulový obsah prospešných látok, iba suplujú ochranný film, aby pokožka nebola naoko vysušená.

My sme stavili radšej na vysoký obsah rastlinných olejov a masiel, v kombinácii s harmančekovým a levanduľovým olejom, ktoré podporujú hojenie a regeneráciu kože.

Starostlivosť o pokožku začína už pri umývaní, preto namiesto produktov, ktoré zbavujú pokožku ochranného filmu (mydlá, sprchové gély), používame nepenivý umývací olej Detský úsmev. Je vhodný už od narodenia a veľmi jemne a šetrne čistí bez zbytočného narušenia prirodzeného ochranného filmu pokožky.

Po použití oleja ostáva na pokožke jemný ochranný film, ktorý zabraňuje vysúšaniu pokožky, strate vlhkosti a zanecháva pokožku jemnú. Je vhodná aj pre dospelých s citlivou pleťou.

Jemný umývací olej je vhodné používať aj ak má vaše bábätko šupinky vo vláskoch – tzv. mliečne chrasty. Šupinky sa zmäkčia a dajú sa ľahšie vyčesať. Rastlinný emulgátor z olivového a slnečnicového oleja umožňuje vytvorenie emulzie pri styku oleja s vodou a preto sa tento olej dá z pokožky jednoducho a rýchlo opláchnuť bez zanechania mastného povlaku, na rozdiel od klasických rastlinných olejov, ktoré priľnú k pokožke a ich odstránenie je náročnejšie.

 

Pri umývaní si môžete pomôcť aj konjak hubkou, čo je naozaj skvelá pomocníčka, či už použijete spomínaný umývací olej alebo len čistú vodu.

Do kúpeľa je možné pridať aj Marhuľový olej – stačí 1 čajová lyžička a pokožka dieťatka ostane po kúpeli jemná a hebká, keďže olej zvonku dokáže “uzamknúť” vlhkosť v koži.

Naším top pomocníkom pri ochrane takejto citlivej pokožky je Detský prebiotický ochranný krém s ovseným proteínom, ktorý využijete najmä pri ošetrovaní problematickej pokožky.

Môžete ho používať ako preventívnu ochrannú starostlivosť pre jemnú a citlivú detskú pokožku od 0+, ale tiež pri starostlivosti o poškodenú pokožku (ekzémy, rosacea, psoriáza, zapareniny, preležaniny, zápaly…).

Ľahká konzistencia krému sa rýchlo vstrebáva, nelepí a nezanecháva mastný film. Aj napriek tomu, že je zaradený v kategórii detských produktov, ho bez obáv môžete použiť ako telový krém aj v dospelosti či počas citlivého obdobia tehotenstva a dojčenia.

 

Pre ochranu tváričky a rúk pred mrazom počas chladných dní je ideálnym pomocníkom organický bambucký krém – pri aplikácii na suchú pokožku vytvára na povrchu kože vrstvu, ktorá chráni pred mrazom. Tento krém odporúčame bežne nanášať na navlhčenú pokožku, aby mastná vrstva nezostala len na povrchu kože, ale teraz v zime je takáto povrchová ochrana žiadúca.

Pre ochranu citlivej pokožky pier môžete použiť balzam na pery Neutral, ktorý neobsahuje žiadne esenciálne oleje a účinne chráni pred popraskaním.

 

Počas slnečných dní zase prichádzajú nástrahy v podobe slnečného žiarenia, resp. UV žiarenia, ktoré je preukázaným karcinogénom, preto je nevyhnutné citlivú detskú pokožku chrániť nielen počas letnej dovolenky, ale celoročne, SPF krémami s vysokým stupňom ochrany. 

Môžete vyskúšať buď hutnejší krém, alebo olejový sprej bez parfumácie.

 

 

Počas prechádzky v prírode zase odporúčame chrániť dieťatko pred nepríjemným hmyzom Detským repelentným olejom.

Ďalšie produkty pre starostlivosť o detskú pokožku nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Máte nejaké overené tipy na ochranu citlivej detskej pokožky? Dajte nám vedieť.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *