Viete, čo je pre mňa pri vývoji produktov najdôležitejšie?

Ako som už mnohým z vás pri poradenstve napísala, kľúčom k úspechu a peknej zdravej pleti je:

  1. SYSTEMATICKOSŤ. Ucelený systém starostlivosti o pokožku je to najlepšie, čo pre ňu môžete urobiť. Najmä čo sa týka pokožky tváre, ktorú všetci chceme mať v dokonalom stave. Základným princípom je dodržiavanie 3 základných krokov – čistenie, tonizácia a hydratácia. Jeden krok bez druhého nemá zmysel.
  2. PRAVIDELNOSŤ. Zachovať si krásnu a zdravú pokožku vyžaduje rutinu. Tak ako si dvakrát denne čistíte zuby, dôležité je aj dôkladné odlíčenie a následné ošetrenie pleti ráno aj večer. Aj keď to je niekedy náročné, skúste si z toho spraviť voňavý rituál, na ktorý sa budete stále tešiť.
  3. V neposlednom rade sú samozrejme dôležité aj PRODUKTY, ktoré sú k pleti „priateľské“, nezaťažujú ju a podporujú jej prirodzené funkcie.

 

Kozmetické produkty však nie sú ani zázračné, ani liečivé, bez ohľadu na značku a cenu. Je nutné pochopiť, že kozmetika sa primárne stará o telo zvonku. Ale pre krásnu a zdravú pleť je dôležité najmä vnútorné zdravie, za ktoré si zodpovedáme my sami. Čakať, že vnútorný problém sa vyrieši natieraním nejakého krému zvonku na odumreté bunky pokožky, je ako čakať, že ak pobozkáte žabu, zmení sa na princa…

Preto je potrebné pri výrobe (čo platí pre mňa) a najmä používaní kozmetiky (čo platí pre vás) zapojiť aj zdravý rozum a logické myslenie. Zdravá pokožka predsa potrebuje zdravý základ – teda zdravé telo. Správny výber ošetrujúcej kozmetiky spolupracujúcej s pokožkou v kombinácii so starostlivosťou o svoje vnútro je nevyhnutný.

To, ako sa staráme o svoje telo zvnútra, kozmetikou zvonku samozrejme neovplyvníme. Ak to robíme dobre, pokožka vďaka svojej samočistiacej schopnosti pracuje správne a my reálne potrebujeme na očistu tela len minimum kozmetických produktov, potíme sa menej, zapáchame menej, pleť produkuje menej mazu, nie je vysušená a dehydrovaná.

Dôležité preto je čo najviac podporiť prirodzené funkcie našej pokožky. Namiesto toho však používaním nesprávnych kozmetických produktov prirodzené funkcie pokožky utlmujeme, a sami si týmto nelogickým správaním privodzujeme mnohé kozmetické nedokonalosti. Voľbou nesprávneho produktu môžeme pleti značne uškodiť a syntetické zložky, ako napr. silikóny, parfumy, či ropné deriváty, bývajú často podkladom pre rozvoj akné, zápalov, upchatých pórov či pigmentácií.

Každý kozmetický problém, ako je suchá, popraskaná pokožka, lupiny, mastná pleť, akné a pod., vzniká ako dôsledok nerovnováhy organizmu alebo používania kozmetických výrobkov, ktoré rovnováhu narúšajú.

Ľudia sa často zameriavajú viac na odstraňovanie dôsledkov, ako hľadanie a odstránenie ich skutočnej príčiny.

Kozmetické produkty pomáhajú prečisťovať pokožku, ale neodstraňujú skutočnú príčinu problému a problém naďalej pretrváva, ak sa k nemu nepostavíme zodpovedne. To, čo bolo predtým len malou nedokonalosťou na pokožke, prerastá v bolestivé zápaly, akné, ekzémy, popraskanú a šupinatú kožu, lupiny…

Kozmetika je správnym pomocníkom, ale väčšinu práce musíme urobiť sami. 

Ak chceme naozaj funkčné riešenie, nie je preto vôbec dôležité, či majú produkty krásnu vôňu, farbu, alebo sa pekne rozotierajú. Dôležité sú správne zložky.

Preto je pre mňa najdôležitejším princípom pri tvorbe produktov to, aby nenarúšali prirodzený ochranný film pokožky. Čo je vlastne ochranný film kože, sa dozviete v nasledujúcom článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *