Doplnková starostlivosť – exfoliácia

Peeling by určite mal patriť do pravidelnej (nie však každodennej) starostlivosti o pleť. Frekvencia používania závisí od typu/stavu pleti.

Ako/s čím nám môže pomôcť:
– zbavuje pleť odumretých kožných buniek
– revitalizuje a rozjasňuje
– zlepšuje prekrvenie pokožky
– prečisťuje zanesené póry
– redukuje tzv.čierne bodky, mílie, jemné vrásky, pigmentácie, zjemňuje póry a minimalizuje ich
– po použití peelingu sa zlepšuje prienik aktívnych látok z ďalších kozmetických produktov
– odstránením odumretých buniek zabránite “žmolkovaniu” ďalších kozmetických produktov

Vyberať môžete z troch druhov – mechanický, chemický alebo enzymatický. Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý je pre vás vhodný, prečítajte si tento článok z nášho blogu.

Normálna bezproblémová pleť môže zvoliť ktorýkoľvek typ peelingu, pre suchšiu by sme odporúčali skôr enzymatický alebo chemický typ, ktoré nepôsobia nárazovo tak abrazívne.

Doplnková starostlivosť – pleťové masky

Pleťové masky jemne a šetrne vyživujú pokožku, upokojujú a dopĺňajú výživné látky. Sú skvelým doplnkom základnej rutiny a dokážu efektívne riešiť rôzne stavy pleti. Frekvencia používania je rôzna, väčšinou 1-3 krát týždenne a môžete ich striedať podľa chuti a potrieb pleti.

Masku vyberajte na základe konkrétneho problému/stavu pleti. V tomto prípade budú najlepšie masky s rozjasňujúcim účinkom.

Doplnková starostlivosť – pleťové séra

Pleťové séra sú produkty s vysokou koncentráciou aktívnych látok, takže stačia 2-3 kvapky a o vašu pleť bude nadštandardne postarané. Oveľa účinnejšie a rýchlejšie bojujú proti nedostatkom pleti a napomáhajú jej regenerácii. Sú skvelým doplnkom do každodennej základnej rutiny a dokážu efektívne riešiť rôzne stavy pleti. Sérum vyberajte na základe konkrétneho problému/stavu pleti.

Pleťové séra môžu mať rôzny základ a podľa toho volíme ich poradie pri nanášaní – vodné, gélové, emulzné, olejové, ale nájdeme ich aj v tuhej forme balzamov. Za istú formu pleťového séra môžeme považovať aj jednozložkové oleje (opunciový, konopný, slivkový…).

Ak neviete, ktorá forma séra je pre vás vhodná, a ako zaradiť konkrétne sérum do vašej rutiny, prečítajte si článok z nášho blogu venovaný tejto téme.

Pre rozjasnenie pokožky bude ideálne sérum Vitamín C alebo komplexnejšie sérum Well aging, ktoré už vitamín C obsahuje.

Starostlivosť o pleť počas chladných dní

Počas zimy nie je nutné meniť celú základnú rutinu, ak vám vyhovuje tak, ako ste si ju vyskladali. Máme pre vás 3 skvelé tipy, ako ju jednoducho upraviť.

Tip č.1: Vymeňte náš denný krém z Kvitku za nočnú verziu – obsahuje vyšší podiel olejovej zložky.

Tip č. 2: Vyberte si svoj obľúbený pleťový olej a primiešajte 2 kvapky do hydratačného pleťového krému, alebo ho naneste na záver ako poslednú vrstvu. Vyskúšať môžete napr. šípkový či kávový olej.

Tip č. 3: Šľahané pleťové krémy sú ideálne ako posledná vrstva po hydratačnom kréme pre zvýšenú ochranu pred mrazom. Vyskúšať môžete napr. mangový krém.