Prvá starostlivosť o pleť

V našej ponuke nájdete aj produkty vhodné pre prvú starostlivosť o pleť našich detí. Odporúčame zvoliť len základ vo forme jemnej starostlivosti, ktorá ale musí byť pravidelná a komplexná. Nie je to totiž o jednom produkte: krém bez čistenia nemá zmysel, pretože cez upchaté póry nemôže pôsobiť, a navyše, môže ich upchávať ešte viac. Čistenie bez následnej ochrany a ošetrenia krémom môže spôsobiť ešte viac zápalov, keďže po čistení nie je pokožka chránená.

Vybrali sme to najvhodnejšie a vami najviac overené pre takúto pleť – nasledujúca kombinácia produktov by mala byť odrazovým mostíkom ku komplexnej starostlivosti o pleť a mohla by vyzerať napríklad takto…

Čistenie pleti

Najlepšie skúsenosti majú naši zákazníci s jemným odličovacím mliekom (nevadí, že je na ňom napísané odličovacie, je totiž vhodné aj na jemné čistenie), alebo s 2-fázovým multifunkčným čističom.  V prípade veľmi problematickej pleti môžete zvoliť aj jemný čistiaci gél s obsahom kyseliny salicylovej.

V našej ponuke nájdete aj skvelých pomocníkov, ktorí vám čistenie uľahčia – samostatný uteráčik na tvár by mal byť nevyhnutnosťou a meniť by ste ho mali každý deň.

Čistenie by malo byť súčasťou rannej aj večernej rutiny. Prečo? To sa dozviete v tomto článku.

Tonizácia pleti

Môže sa vám zdať, že pleťové vody sú pri starostlivosti o pleť zbytočné, no my vám garantujeme, že v základnej starostlivosti majú svoje stále miesto. Toner v prvom rade vyrovnáva pH pokožky po čistení, pretože kyslé pH pomáha brániť pokožku napr. aj pred baktériami. Okrem toho pleť zvlhčuje, zvyšuje efektívnosť hydratácie a ďalšej starostlivosti. Už v tomto kroku dokážeme riešiť pomocou tonerov nedokonalosti pleti. A dokáže ešte viac – prečítajte si o toneroch v tomto článku

Aj pre mladú pleť bude užitočný a úplne bude postačovať niektorá z jednoduchých bylinkových alebo kvetinových vôd. Naujniverzálnejšia je Damašská ruža, v prípade mastnej aknóznej pleti sa bude hodiť Mäta alebo Levanduľa.

Ochrana pleti

Tretím krokom pre správnu starostlivosť o pleť je jej ochrana. Patrí tam používanie pleťového krému, ktorý by mal byť ľahký, hydratačný a ideálne bez parfumácie. A my jeden presne takýto máme v ponuke – Dvojitá ochrana, ktorý je vhodný ako  denný aj ako nočný krém.

Počas zimy ho pre zvýšenú ochranu pleti pred mrazom môžete doplniť podľa aktuálneho stavu pleti o 2 kvapky niektorého z pleťových olejov (napr. marhuľový či konopný), alebo naniesť bariérový krém (napr. mangový, bambucký či avokádový) na záver ako poslednú vrstvu.

Doplnková starostlivosť

3 základné kroky vo forme čistenia, tonizácie a ochrany na začiatok úplne stačia. Hlavne je potrebné dodržiavať pravidelnosť a konzistentnosť.

Ak sa však potrebujete zamerať na efektívnejšiu elimináciu akné či čiernych bodiek, pridávame tipy na produkty:

  • Zinková tyčinka je ideálna na začínajúce pupáčiky. Naneste ju večer priamo na miesto zápalu.
  • Sérum Dračia krv je skvelé na rýchlejšie zahojenie rán a zápalov.
  • Sérum Kyselina salicylová zaraďte 2-3 krát do týždňa, ak sa nemôžete zbaviť čiernych bodiek a upchatých pórov.

Som tu pre vás

Verím, že ste našli produkty, ktoré vám budú vyhovovať a nová starostlivosť vám pomôže na ceste ku krajšej a zdravšej pleti.

Ak by ste potrebovali poradiť so špecifickou otázkou, na ktorú ste v poradcovi nenašli odpoveď, neváhajte a napíšte mi na poradenstvo@kvitok.sk 

Nezabudnite sa prihlásiť do nášho newslettra a dostávajte ďalšie užitočné tipy pre zlepšenie starostlivosti o vaše telo.

Martina