• Jednoduché a zrozumiteľné zloženie
  • Vysoký obsah účinných zložiek
  • Podpora prirodzenej funkcie pokožky
wide

Náš príbeh

Vitajte vo voňavom svete kozmetiky, ktorú vyrábame z tých najkvalitnejších darov prírody. Túto kozmetiku ste možno poznali pod názvom Navia, teraz však fungujeme s novým názvom Kvitok®. Prečo sme ho museli zmeniť sa dozviete po kliknutí na tento odkaz. 

Značka Kvitok® sa za posledné roky stala vašou obľúbenou slovenskou značkou poctivej prírodnej kozmetiky, o čom svedčí aj množstvo vašich pozitívnych referencií.

Bola postavená a naďalej ju budujeme na presvedčení, že stav našej pokožky je odrazom nášho vnútorného zdravia. Najdôležitejšie vlastnosti našich produktov sú kvalita, jednoduchosť a efektívnosť. Veríme, že jednoduché a zrozumiteľné zloženie, vysoký obsah aktívnych prírodných zložiek a podpora prirodzenej funkcie kože sú najlepším spôsobom, ako udržať pokožku zdravú a žiarivú.

Moja vášeň pre kvalitné, jednoduché a účinné produkty, no zároveň prirodzené pre našu pokožku, sa odzrkadľuje v každom jednom výrobku. Kozmetiku som začala vyrábať pre seba a svojich najbližších, a určite nie som výnimkou, keď chcem pre nás tie najkvalitnejšie produkty. Vyhýbam sa nekvalitným surovinám a rovnakú kvalitu odovzdávam aj vám – našim zákazníkom.

Pri výrobe uprednostňujem ingrediencie z darov prírody, ktoré s našou pokožkou spolupracujú. Moja práca však nie je založená na tradičných receptoch z pradávnych vzácnych kníh „starej matere“. Ľudové liečiteľstvo je vyhľadávané čoraz väčšou skupinou ľudí a ja som sa rozhodla prepojiť ho so skutočnými vedeckými poznatkami.

Veda, výskum a klinické štúdie posúvajú ľudstvo stále dopredu. Mojím snom je pomôcť tomuto trendu v oblasti prírodnej kozmetiky. Študujem fungovanie ľudského tela, súvislosti medzi vplyvom konkrétnych chemických zlúčenín na naše zdravie a tieto poznatky pretavujem do tvorby logicky premyslených, no stále prírodných účinných receptúr. 

Od tohto postoja sa odzrkadlilo aj moje štúdium – na Lekárskej fakulte a neskôr inžinierske a doktorandské v oblasti chémie. Verím, že len spojením prírodnej liečivej sily a testovaných vedeckých účinkov konkrétnych látok sa dá dosiahnuť obmedzenie škodlivín, ktoré na nás číhajú na každom rohu – v laboratóriu, potravinách, ale i v kozmetike.

Moderná veda, tradičná aromaterapia a čistá príroda tak tvoria nosné piliere, na ktorých postupne budujeme našu značku pre vaše krajšie ja.

Za svoju prácu som bola aj ocenená ako víťazka kategórie ÚSPEŠNÁ ŽIVNOSTNÍČKA 2017, v súťaži Podnikateľka Slovenska 2017 a jedna z 5 víťazov súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2019, kde som navyše získala aj ocenenie časopisu Profit za Najinšpiratívnejší podnikateľský príbeh.

Okrem toho som v roku 2018 získala aj osobné ocenenie od mojej alma mater – OSOBNOSŤ FMMR, čo si nesmierne vážim a dúfam, že aj naďalej budem dobre reprezentovať svoju fakultu, keďže som tu získala cenné vedomosti a skúsenosti, ktoré  reálne využívam aj pri podnikaní.

V roku 2019 naša značka získala ako prvá ručne vyrábaná slovenská kozmetika oprávnenie pre používanie medzinárodne uznávaného loga spoločnosti Cruelty Free International Leaping Bunny (predtým známe ako certifikát HCS – Humane Cosmetics Standard) – jediný celosvetovo platný certifikát pre kozmetické spoločnosti, ktorých výrobky (vrátane jednotlivých zložiek) nie sú testované na zvieratách. Všetky naše produkty (a tiež suroviny, ktoré v nich používame) boli schválené a spĺňajú prísne kritériá Cruelty Free International Leaping Bunny programu, zlatého štandardu pre „cruelty free“ kozmetiku.

Veríme, že kozmetické produkty by mali byť cruelty free – bez krutosti. Sme hrdí na to, že naše produkty sú schválené organizáciou Leaping Bunny. Táto medzinárodná organizácia vyžaduje dodržiavanie cruelty free štandardov nad rámec zákonných požiadaviek a ich dodržiavanie pravidelne monitoruje auditom. Dodržiavame tieto zásady a tiež aktívne monitorujeme našich dodávateľov, aby sme zaistili, že naše výrobky budú naďalej spĺňať všetky prísne kritériá Leaping Bunny. Náš systém monitorovania dodávateľov je tiež predmetom nezávislého pravidelného auditu.

Pre viac informácií o Cruelty Free International, Leaping Bunny a kritériách programu Leaping Bunny, navštívte www.crueltyfreeinternational.org

Dbáme tiež na to, aby naša prírodná kozmetika zanechala čo najmenšiu negatívnu stopu na životnom prostredí, preto používame suroviny a obalové materiály, ktoré ho nezaťažujú a momentálne pracujeme na rozšírení nášho recyklačného programu.

Pri vývoji receptúr a riešení vašich kozmetických problémov, s ktorými ma denne kontaktujete, je pre mňa dôležitý komplexný pohľad. V spolupráci s dermatológmi z prestížnej slovenskej kliniky sa venujem poradenstvu s maximálne osobným prístupom, kde sa snažím zákazníkom nielen nájsť produkty, ktoré sú pre nich vhodné, ale najmä zistiť skutočnú príčinu ich kozmetických nedokonalostí a poradiť so správnou starostlivosťou.

Idea prírodnej kozmetiky spolupracujúcej s naším telom ma úplne pohltila a nadchla i celú moju rodinu. Veľká podpora a zápal pre rovnakú vec nám dovoľuje nazvať Kvitok® nielen prácou, ale najmä vášňou.

Staňte sa aj vy členom našej zdravej rodiny a objavte silu prírodnej kozmetiky Kvitok®, ktorej vplyv a účinky si vychutnáte na vlastnej koži.

Ing. Martina Dudová, PhD.
zakladateľka kozmetickej značky KVITOK®/NAVIA
Úspešná Živnostníčka 2017 (Podnikateľka Slovenska)

 

Prečo práve Kvitok®?

Kozmetiku Kvitok® vyrábame z čisto prírodných surovín, a až na kozie mlieko či včelí vosk, ide o suroviny rastlinného pôvodu. Všetky produkty vznikajú v okr.Humenné, v nových väčších priestoroch, ktoré sú obklopené malebnou prírodou Vihorlatských vrchov.

V našej ponuke nájdete vegánske/vegetariánske kozmetické produkty pre komplexnú starostlivosť o pleť, telo či vlasy nielen zvonku, ale aj zvnútra. Naša kozmetika v spolupráci s vaším odhodlaním vylepšiť svoju starostlivosť o seba, dokáže pomôcť aj pri špecifických problémoch, ako sú akné, atopický ekzém, suchá pokožka, celulitída či lupiny. Portfólio výrobkov sme doplnili aj doplnkami výživy, ktoré umocňujú pôsobenie kozmetických produktov. 

Vyzdvihli sme 6 najdôležitejších bodov, ktoré nás odlišujú od iných značiek. Prečítajte si, prečo by ste si mali vybrať práve nás.

Naše produkty už pomohli stovkám spokojných zákazníkov. Pozrite si ich skúsenosti v záložke Referencie alebo priamo pri konkrétnom produkte.

Spokojní 
zákazníci

Dbáme na to, aby ste rozumeli zloženiu a presne vedeli, čo kupujete. Preto pri každom popise výrobku uvádzame kompletné zloženie aj so slovenským ekvivalentom jednotlivých surovín.

Slovenské
produkty

Ponúkame viac, než len kozmetiku. Sme tu pre Vás a radi pomôžeme pri výbere alebo poradíme s problémami. Individuálny a zároveň osobný a priateľský prístup si už overilo mnoho našich zákazníkov.

Osobný
prístup

V Európskej únii platí zákaz testovania kozmetických výrobkov na zvieratách. Všetky naše produkty (a tiež suroviny, ktoré v nich používame) spĺňajú prísne kritériá Cruelty Free International Leaping Bunny programu.

Netestované
na zvieratách

Pri výrobe našej kozmetiky preferujeme predovšetkým suroviny z darov prírody. Preto v našich produktoch nenájdete zbytočné umelé farbivá, konzervanty, parfumy, či suroviny pochádzajúce zo zvierat.

V harmónií
s prírodou

Len človek, ktorý má svoju prácu rád, ju môže robiť kvalitne a dobre. Pre nás KVITOK nie je len práca, je to náš splnený sen a sme na to hrdí.

Vyrobené
s láskou

O nás