FEBRUÁR V KVITKU: mesiac plný neuveriteľných momentov

Zabehnuté rýchle tempo z januára nás neopustilo ani tento mesiac. Pokračujeme v intenzívnej príprave noviniek na rok 2024, výrobe noviniek na rok 2025 a vymýšľame už novinky na rok 2026 😀 Neuveriteľné, ako ten čas rýchlo beží!

ČO POTREBUJÚ ÚSPEŠNÉ ŽENY

Začiatkom mesiaca sme sa stali súčasťou skvelého WANITA eventu pre ženy na tému ČO POTREBUJÚ ÚSPEŠNÉ ŽENY – škoda, že mi to nevyšlo osobne, lebo táto téma zaujíma aj mňa. Namiesto mňa som tam teda vyslala aspoň naše voňavé darčeky, ktoré ako verím, spríjemnili žienkam tento úžasný večer.

VALENTÍNSKA LIMITKA

Február sa tradične nesie v znamení lásky. Inak tomu nebolo ani u nás a pre našich milovaných zákazníkov sme si pripravili naozaj hodnotný darček, aký tu ešte nebol – limitka novej relaxačnej pleťovej masky. Rozdali sme ich k vašim objednávkam niekoľko stoviek a netrpezlivo čakáme na vaše recenzie, lebo ešte sme si pripravili k tejto maske ďalší doplnkový produkt.

Nejaké recenzie už pribudli a my sa veľmi tešíme, že sú také pozitívne. Ak ste masku nevystihli ako darček počas tejto akcie, je zaradená aj do ponuky, takže ju kedykoľvek môžete vyskúšať a užívať si jej upokojujúce pôsobenie.

Prečítajte si jednu z recenzií – táto je od našej zákazníčky Janky:

“Najlepsia maska aku som kedy mala🔝👌🏻Pre nedostatok casu ju nanasam ako overnight masku a rano len umyjem..a ucinok uzasny, plet vyzera sviezo, hydratovana, jemnucka na dotyk, pory su menej viditelne. Neviem ci sa mi to len zda, ale vzdy ked si ju vecer nanesiem, vyspim sa lepsie🤭to bude asi ten relaxacny ucinok😊proste dokonala, ako pre mna vyrobena, odporucam!

KVITOK V EVITE

V spolupráci so mnou vyšiel tento mesiac v časopise Evita článok o našom Kvitku 🌹, kde som prezradila napríklad to, ako dlho trvá testovanie kozmetického produktu, ktorý produkt som vyrobila ako prvý, či ktoré produkty patria medzi moje aktuálne topky. Mali ste možnosť prečítať si tento článok? 

NATÁČANIE DOKUMENTU

Prekvapil ma v úvode februára jeden telefonát – volali mi z televízie RTVS, že by k nám chceli prísť natočiť niečo z nášho zákulisia, pretože chystajú dokument o slovenských podnikateľoch. Tak sme na to pristúpili a vyhradili si jeden piatok na natáčanie. Pripravili sme si sme si na ukážku výrobu niektorých produktov, lebo štandardná výroba za takých okolností nemohla prebiehať – aj z časového, aj z hygienického hľadiska. Sledujte nás, určite vám dáme vedieť, keď to bude vonku, aby ste mohli na chvíľku nakuknúť do zákulisia.

No a keď už boli kolegovia naštartovaní na natáčanie, zneužili sme situáciu a natočili pre vás nejaké vtipné zákulisné videjká 🙂 Ak sa chcete zabaviť, nájdete ich na našich sociálnych sieťach. Jedno z nich prekonalo očakávania a mali sme státisíce zhliadnutí, čo znamená, že nás chcete vidieť viac a kolegovia sa budú musieť obetovať.

Pri príležitosti natáčania som si konečne poriadne upratala aj svoju “stenu slávy” a vymenila som starú kolekciu Solution za novú. Nové diplomy už ale netlačím, čakám radšej na úplne novú stenu.

EY PODNIKATEĽ ROKA

Pôvodne som sa nechcela nikomu priznávať, ale keď už to bolo vonku, tak som sa teda priznať musela – stala som sa jednou z 26-tich nominantov na cenu EY PODNIKATEĽ ROKA 2023. Už len to, že som sa dostala medzi tých najlepších, ktorých vyberali zo 100-vky uchádzačov, bola pre mňa výhra. No najväčšou výhrou je pre mňa manžel Matúš, ktorý ma do súťaže nominoval a na otázku prečo ma nominuje, napísal do prihlášky toto: “Manželku som sa rozhodol nominovať, pretože už roky na sebe tvrdo pracuje, vďaka nej ma naša spoločná práca baví. Ona je hlavným pilierom našej firmy. Vytvorila silnú kozmetickú značku, ktorá ľuďom na SK a CZ pomáha, o čom svedčia aj tisíce pozitívnych referencií na našom eshope. V mojich očiach je už teraz úspešnou a silnou ženou, budem rád, keď to uvidia aj iní.”

Úspech znamená pre každého niečo iné. Pre niekoho je to tučné bankové konto, pre ďalšieho je dôležité byť verejne známy a obdivovaný , ďalší zas preferuje, ak ho práca baví. Ja som v tej poslednej skupine – zo svojho hobby som urobila svoju prácu, do ktorej sa každý deň teším. Odvtedy nemám také dni, keď si poviem, nech už je konečne piatok, alebo že zajtra je zas pondelok a musím ísť do práce… Milujem KVITOK. To je pre mňa úspech.

Naša značka vznikla úplne “od bábätka”. Na začiatku bol nápad. Potom sen. A ten sa začal pomaly napĺňať. Sen o tom, ako vlastnými rukami vytvorím hodnotu. Niečo, čo bude ľuďom pomáhať. Nemala som žiadneho investora. Nezdedila som firmu po rodičoch. Nekúpila som hotový produkt s tým, že mojou jedinou úlohou bude predať ho. Doslova z ničoho sme spolu s Matúšom a teraz už ďalšími kolegami vybudovali niečo, čo každý deň prináša ľuďom radosť a dokonca aj pomáha pri problémoch. Všetko si vymýšľame, vyvíjame a vyrábame sami v našej výrobni. V produktoch sú naše ruky, naše srdcia, a minimálne aj moja duša.

Ale občas mám dni, kedy vnútorne strácam motiváciu. Asi je to normálne. Vtedy si zvyknem čítať recenzie zákazníkov a spomínať na to, čo všetko sme spolu s Matúšom dokázali. Iba on vie, čo všetko som kvôli tomu obetovala, čo každý deň tomu venujem, a preto ma do súťaže nominoval. Aby to vedeli aj iní a možno to tiež mohli oceniť.

Aj keď som si nakoniec neodniesla v tej svojej kategórii hlavnú cenu, som šťastná a vďačná za všetko, čo mám. Víťazom jednotlivých kategórií gratulujem a teším sa, že na Slovensku máme toľko úspešných podnikateľských príbehov, ktoré stálo za to si vypočuť. Sú pre nás veľkou inšpiráciou na ceste za ďalšími úspechmi.

CZECH ONLINE EXPO

Čo tento mesiac ešte stálo za to, bola jednoznačne najväčšia SK/CZ e-commerce konferencia CZECH ONLINE EXPO a my na nej ako spíkri. V rámci Business Development Summitu sme spolu s Matúšom predstavili najzaujímavejšie infošky z nášho zákulisia, aj to, ako budujeme naše obchodné partnerstvá, a ako vytvárame kvalitnú slovenskú prírodnú kozmetiku na mieru pre našich partnerov. Priznávam, že sme z toho boli obaja poriadne v strese.

Museli sme pripraviť prezentáciu, a veru, to už nebola len nejaká panelová diskusia, kde okno zachráni moderátor. Cítila som sa opäť ako v škole, keď sme takto prezentovali svoje študijné výsledky. Bolo to pre nás ťažké aj z toho dôvodu, že sme ešte nikdy neprezentovali takto v tandeme. Museli sme sa spoliehať na to, čo bude hovoriť ten druhý. Ale môžem jednoznačne povedať, že to bolo úžasné práve preto, že sme boli spolu. Navzájom sme sa dopĺňali a cítili sme jeden z druhého obrovskú pozitívnu energiu. Navyše, v publiku sme mali podporu známych pozitívnych a usmiatych tvárí.

Keď sa Matúš v úvode opýtal, koľkí našu značku poznajú, na naše veľké prekvapenie to bola viac než polovica. Stres rýchlo opadol a verím, že si pozitívnu atmosféru, ktorú sme my na pódiu cítili, užili aj tí, ktorí nás počúvali. Dovolím si tvrdiť, že aj celkom áno, lebo spätná väzba bola veľmi pozitívna a otázok bolo toľko, že ani stanovený čas nám nestačil.

STRETNUTIA S PARTNERMI

Keď už sme boli rozcestovaní po CZ a SK, tak sme sa konečne stretli aj s našimi obchodnými partnermi, vďaka ktorým naše výrobky môžete poznať: v Prahe sme navštívili tím ECONEA, v Bratislave sme zavítali do Biokrásy a ešte k našim priateľom, pre ktorých vyrábame kozmetiku na mieru – tam nás čakala špeciálna kávička, tak pripájam aspoň fotku 🙂 Oboch nás nesmierne mrzí, že sme nestihli tých stretnutí viac, ale už sme sa museli ponáhľať domov za Miškou. Tak snáď niekedy nabudúce dáme tour de Slovensko a Čechy.

OPÄŤ NA PUBQUIZE

Verím, že pravidelnou aktivitou s kolegami sa stane nielen natáčanie videí, ale aj testovanie našich vedomostí na Pubquize. Vždy sa dobre zabavíme a tentokrát to nebolo výnimkou. Už sme sa prihlásili aj na ďalší, držte nám potom palce.

Dnes som sa veru riadne rozpísala, ale bol to naozaj mesiac plný skvelých udalostí. Už teraz sa tešíme na to, čo prinesie marec 🙂

Vaša Martina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *