ZRELÁ PLEŤ

CHARAKTERISTIKA:

Zrelá pleť je zaradená ako doplnkový typ pleti. Sú na nej viditeľné znaky starnutia (cca od 25 roku života). U niekoho skôr, u iného neskôr. Pokožka stráca pevnosť, pružnosť, podkožný tuk. Objavujú sa vrásky, pokles horných očných viečok, ochabnutosť pokožky na dekolte a krku. Neskôr sa objavujú aj pehy, starecké škvrny, kožné výrastky, viditeľne rozšírené žilky (najmä v oblasti nosa a na lícach), rozšírené póry v dôsledku degradácie spojivového tkaniva (kolagén, elastín).

Obnova buniek sa spomaľuje, a tiež je spomalená aj syntéza kolagénu či produkcia vlastného ochranného mazu, čo výrazne ovplyvňuje elasticitu a hydratáciu.

Všetky tieto zmeny sa dejú v dôsledku prirodzeného starnutia pleti, a preto starostlivosť napr. o mastnú zrelú pleť vyžaduje iný prístup než je to pri mastnej pleti v 20-tke.

Toto sú 4 HLAVNÉ DÔVODY, pre ktoré by sme mali starostlivosť o pleť prispôsobiť aj veku:
1. vonkajšia prevencia proti starnutiu pleti v dôsledku oslabenia ochrannej bariéry
2. úbytok spojivových tkanív a spomalenie tvorby kolagénu či elastínu
3. spomalenie regenerácie buniek
4. spomalenie produkcie vlastnej ochrany

 

ODPORÚČANIA:

Aj napriek tomu, že vám primárne v dotazníku vyšiel iný typ pleti, je veľmi dôležité tento podkožný proces starnutia zohľadniť aj pri výbere kozmetiky. Odporúčame vyberať si základnú každodennú starostlivosť z produktov v kategórii Zrelá pleť alebo Well aging pretože produkty sú zamerané na prevenciu/podporu riešenia problémov súvisiacich so starnutím kože. Ak potrebujete riešiť ďalšie problémy (alebo skôr stavy pleti), ako je akné, nadmerná tvorba mazu, precitlivenosť a pod., môžete starostlivosť doplniť aj o doplnkové produkty z iných kategórií (pleťová maska, peeling, pleťové sérum a pod.).