ZMIEŠANÁ PLEŤ

Ďakujeme za vyplnenie dotazníka

Na základe vašich odpovedí by vaša pleť mala patriť primárne do kategórie ZMIEŠANÁ, ale pre zlepšenie starostlivosti o pleť si pozrite odporúčania aj pre doplnkový typ pleti, ak vám vyšiel.

CHARAKTERISTIKA:
Kombináciou suchých/normálnych a premastených miest vzniká pleť zmiešaná. Suché miesta sú obvykle na lícach, mastné miesta na nose, čele a brade (tzv. T – zóna). V oblasti T – zóny sa zvyčajne tvorí akné, a nachádzajú sa tam aj zväčšené póry v dôsledku nadprodukcie mazu. Často sa vyskytujú suché miesta a zápaly naraz.

 

ODPORÚČANIA:

Takáto pleť si okrem základnej starostlivosti vyžaduje aj cielené riešenie problémov, ako je napr. redukcia zápalov, ochrana pred odmasťovaním a nezaobíde sa bez dôkladného čistenia, hydratácie a ochrany pred vonkajšími vplyvmi. Vhodné by pre vás mohli byť produkty z týchto kategórií: Mastná/problematická/zmiešaná pleť alebo Balance, ktoré sa zameriavajú na reguláciu tvorby mazu a podporujú alebo dopĺňajú hydratáciu.

 

Pre výber komplexnej starostlivosti na mieru a odporučenie konkrétnych produktov podľa typu a stavu pleti, využite nášho PORADCU.