SUCHÁ PLEŤ

Ďakujeme za vyplnenie dotazníka

Na základe vašich odpovedí by vaša pleť mala patriť primárne do kategórie SUCHÁ, ale pre zlepšenie starostlivosti o pleť si pozrite odporúčania aj pre doplnkový typ pleti, ak vám vyšiel.

CHARAKTERISTIKA:
Suchá pleť je bledá, napnutá, jemne začervenaná, krehká, bez lesku. Má nedostatok vlastnej ochrannej vrstvy a tým aj hydratácie, prejavuje sa v dôsledku toho zvýšená citlivosť, strata jasu. Pnutie, pocity “sťahovania pleti” a suchosť sa objavuje počas celého roka. Pokožka je suchá aj na ostatných častiach tela, najmä vo vlasovej časti. Môžu sa tvoriť šupinky, na pokožke takmer nevidieť póry, čo môže byť vhodný rozlišovací znak medzi suchou a dehydrovanou pokožkou. Kvôli zníženej schopnosti tvorby ochranného filmu koža stráca svoju pružnosť, čo je typické vznikom jemných drobných vrások okolo očí a úst.

 

ODPORÚČANIA:

Pri výbere vhodnej starostlivosti sa sústreďte najmä na produkty podporujúce tvorbu ochranného filmu, nielen hydratačné. Vhodné by pre vás mohli byť produkty z týchto kategórií: Suchá/Citlivá/Normálna pleť alebo Sensitive, ktoré sa celkovo zameriavajú na prevenciu transepidermálnej straty hydratácie, samotnú hydratáciu pokožky a tiež na ochranu pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi.

Pre výber komplexnej starostlivosti na mieru a odporučenie konkrétnych produktov podľa typu a stavu pleti, využite nášho PORADCU.