MASTNÁ PLEŤ

Ďakujeme za vyplnenie dotazníka

Na základe vašich odpovedí by vaša pleť mala patriť primárne do kategórie MASTNÁ, ale pre zlepšenie starostlivosti o pleť si pozrite odporúčania aj pre doplnkový typ pleti, ak vám vyšiel.

CHARAKTERISTIKA:
Koža má hrubú textúru, je lesklá, má viditeľné zväčšené póry (hlavne na nose a brade – pripomína pomarančovú kôru). V dôsledku nadprodukcie mazu sa často vyskytujú upchaté póry, akné, zápaly, tzv. čierne bodky. Pleť má málo vrások a starne najpomalšie. Tvorba ochranného filmu je výrazná, po celej ploche tváre.

 

ODPORÚČANIA:

Aj mastná pleť môže byť dehydrovaná, preto by ste sa určite nemali vyhýbať hydratačným produktom. Zároveň dôrazne odporúčame zvoliť si jemný čistiaci produkt, ktorý pleť nebude agresívne odmasťovať, aby ste vyhli zbytočnej nadprodukcii mazu v dôsledku toho, že sa pleť bude chcieť ochrániť, a tým aj následnému rozširovaniu pórov, hromadeniu odumretých buniek v póroch a teda vzniku zápalov. Vhodné by pre vás mohli byť produkty z týchto kategórií: Mastná/problematická/zmiešaná pleť alebo Balance.

 

Pre výber komplexnej starostlivosti na mieru a odporučenie konkrétnych produktov podľa typu a stavu pleti, využite nášho PORADCU.