APRÍL V KVITKU: šaľeny apriľ, dokument RTVS o našej značke a 9 rokov s vami

Apríl v Kvitku začal presne tak ako sa na apríl patrí: šialene a zábavne. Urobili sme si na prvého apríla trošku žart: keďže sme z východného Slovenska, na náš blog si prichystali článok Jak še mace spravňe starac o pleť. Áno, celý v našom nárečí. Urobili sme k tomu aj videjko na naše sociálne siete a samozrejme, nesmel chýbať ani blog či newsletter. Navyše, celý deň sme s každým z našich zákazníkov či sledovateľov komunikovali “po našim”. Ale na druhý deň sme sa predsa len vrátili k tej klasickej slovenčine, lebo niektorí ste veru nerozumeli 😂

Každopádne, zožalo to veľký úspech a v rámci srandy sa vám to naozaj páčilo, čomu sa veľmi tešíme.

NATÁČANIE PRE SENSES BY KVITOK

Aj keď sme sľubovali, že už budeme takto komunikovať stále, bol to naozaj len žart a vrátili sme sa do bežných koľají, aby sme sa mohli pripraviť na náročné natáčanie a fotenie propagačných materiálov pre našu upgradovanú farebnú a voňavú kolekciu Senses by Kvitok. Už čoskoro sa môžete tešiť na výsledok.

A nemyslite si, že sme tam len tak stáli so založenými rukami ako kontrola z ministerstva vnútra. Práve naopak, ruku k dielu sme veru priložili. Pozrite sami.

AKADÉMIA PRE PODNIKAVÉ ŽENY

Chcela som sa prihlásiť aj na ďalšie štúdium – do Akadémie pre podnikavé ženy, čo je 4 mesačný program zameraný na rozvoj podnikateľských zručností. No nanešťastie mi to z časového hľadiska nevychádzalo. Už som si zobrala toho na hlavu veľa. Dostala som sa tam nakoniec aj tak 😂 Síce nie ako študent, ale ako tajný hosť. Prvé online stretnutie sa nieslo v znamení zoznamovania sa a ja som prispela svojím podnikateľským príbehom. Nezdieľala som, aké mám školy a kurzy, koľko ocenení mám za sebou, či koľko predaných produktov a vybavených objednávok sme za 10 rokov stihli. Bolo to ako posedenie na kávičke ☕️ Rozprávala som príbeh svojho života, čo možno bežne nezdieľam, o tom, ako som to všetko rozbiehala vo forme free style a ako som doplatila na niektoré chyby. Držím palce účastníčkam, nech sa na kurze naučia čo najviac a nech každú skúsenosť (pozitívnu aj negatívnu) berú ako krok vpred, ktorý ich posunie k vytúženému cieľu – ROBIŤ TO, ČO MA BAVÍ!

NAPÍSALI O NÁS

Kozmetika, ktorá môže konkurovať aj svetovým brandom – tak znel názov článku, v ktorom sa objavil aj KVITOK. V najnovšom čísle časopisu EVITA nájdete článok o slovenskej kozmetike, ktorá bez problémov môže zložením aj účinkami konkurovať aj tým zahraničným značkám. A náš/váš KVITOK je tiež tam 🥰

NATOČILI O NÁS

Poznáte reláciu KVARTETO? Vysiela sa v štyroch krajinách Vyšehradskej štvorky – čiže okrem Slovenska na RTVS2 ešte aj v Čechách, Poľsku a Maďarsku. Každý mesiac vychádza nová časť na inú tému a každá z týchto krajín vždy prispeje reportážou. Nové vydanie je na tému Malé firmy a my v Kvitku sme mali tú česť a možnosť za Slovensko odprezentovať tú našu lokálnu rodinnú firmu. Nahliadnite do našej výrobne, spoznajte aspoň takto cez obrazovku zákulisie vzniku a výroby vašej obľúbenej kozmetiky z východného Slovenska a takisto aj tím, ktorý ju pre vás s láskou každý deň vyrába. Ďakujeme za možnosť ukázať, čo nás baví a napĺňa.

STIHLI SME AJ VÝVOJ ĎALŠÍCH NOVINIEK

Ako asi viete, plánujeme veľa noviniek, dokonca už aj také na rok 2026. Je sa na čo tešiť a zrejme ste si všimli, že uvedenie nejakého nového produktu na trh nie je také jednoduché a nedeje sa to zo dňa na deň. Tak vám idem trošku prezradiť, čo vás v najbližších mesiacoch konečne čaká. Momentálne sú vo výrobe obaly na nový parfém, lebo už by to chcelo niečo menej sladké a ovocné. Plánujeme sa produktami zamerať na poškodenú pokožku a pokračovať v trende, ktorý sme začali už dávnejšie – prebiotické produkty, ktoré chránia poškodenú kožu a podporujú jej vlastnú ochranu. Doplníme týmto produkty, ktoré nám ešte chýbajú a splníme aj želania našich zákazníkov, ktorých stále v tomto počúvame. Preto ak vám niečo v našej ponuke chýba, neváhajte a napíšte nám o tom. Pracujeme tiež intenzívne aj na doplnkoch výživy, ktoré na naše prekvapenie, vám v poslednom čase dosť chýbajú. Tak držte palce, nech to všetko stihneme čím skôr.

UŽ JE TO viac ako 10 ROKOV

Už je to viac ako 10 rokov, čo môj šialený sen o vlastnej značke kozmetiky nabral reálne kontúry. Stalo sa to v apríli roku 2014, keď som tento svoj šialený nápad, že zriadim popri doktorandskom štúdiu chémie výrobňu kozmetiky a budem vyrábať prírodnú kozmetiku pre seba, známych a aj neznámych, začala “zoficiálňovať”. Myslím, že nikto z môjho okolia to nebral vážne, dokonca ani Matúš. Ale plne ma podporoval. Vlastne ani ja sama som to nebrala ako naozajstnú prácu – iba som v kútiku duše dúfala, že popri škole a normálnej práci budem môcť robiť to, čo ma baví.

V tom čase sme sa snažili viac obmedziť nezdravé potraviny, čítali sme zloženia toho, čo si kupujeme a s tým išla ruka v ruke aj kozmetika. Chcela som pre seba niečo prírodné, čo by bolo jednoduché, ale zároveň účinné. Bohužiaľ, trh bol v tom čase veľmi okresaný. Tak som sa rozhodla vyrobiť si vlastné produkty. Myšlienka na to, že by som ich mohla ponúknuť aj ďalej, prišla v období, keď som si objednala krásne voňajúci kondicionér od istej slovenskej značky. Moje nadšenie vystriedalo sklamanie z toho, aká som bola hlúpa! Prečo? Lebo v návale eufórie som sa nestihla zaoberať zložením. Vlastne som sa k nemu ani na internetovej stránke nedopátrala, a nebolo pribalené ani k výrobku. Nevedela som nič o zložkách, konzervácii, dokonca ani o dátume spotreby. Keď som sa na to pýtala výrobcu, dostala som odpoveď, že asi pol roka. ASI??? 🤯

Zistila som neskôr, že to vôbec nie je vyrábané oficiálnou cestou, a teda ani bezpečné, keďže neviem reálny dátum spotreby, spôsob konzervácie, množstvo tej príjemnej syntetickej vône… Výrobca to bral úplne ako hobby a vyrábal doma v kuchyni. Tak som bola na seba nasr…(nasrdená), že som sa vnútorne nakopla a povedala som, že ja to chcem robiť inak. Zriadila som teda výrobňu a vybavovala potrebné náležitosti. Znie to teraz už jednoducho, no trvalo to tri štvrte roka. A poviem úprimne, že keby som predtým vedela, do čoho sa púšťam, asi by ma to dostatočne odradilo. Našťastie som informácie zisťovala postupne a už sa vlastne ani nedalo cúvnuť.

Naša značka sa za posledné roky stala obľúbenou slovenskou značkou poctivej prírodnej kozmetiky, o čom svedčí aj množstvo pozitívnych referencií. Tak pomyselne pripíjam na tých 10 rokov, prajem nám ďalšie skvelé míľniky a teším sa na nasledujúce mesiace a na to, čo nám prinesú. Buďte pri tom a sledujte náš blog a sociálne siete.

Martina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *